לא מעט סטודנטים ומהנדסים פונים אלינו כדי להבין מה ללמוד, מה נכון להם ומה יקדם אותם יותר בקריירה. בחרנו שניים מהקורסים היותר פופולריים בלוגטל ושאלנו את המומחים שלנו למי מתאים מה. הנה התוצאות על קצה המזלג.

נתחיל מהעובדה שכדי להיכנס לאחד מהתחומים הללו אתם צריכים להיות בוגרי הנדסת החשמל/אלקטרוניקה/מחשבים או בעלי רקע בתחומים אלה. 

Board Design 

מהנדסי בורד דיזיין אחראים על כל שלבי הייצור של מעגלים מודפסים: משלב התכנון ועד העברה לייצור, בניית השכבות והבקרה.

למי זה מתאים?

קורסי Board Design מושכים אליהם אנשים בעלי נטייה חזקה לעבודה מעשית והתלהבות מהאופן שבו מכשירים אלקטרוניים מורכבים. אנשים פרויקטליים שאוהבים לעבוד בהרבה ממשקים יחד: מתכנון, לייצור בפועל, בדיקת תקינות המוצר ועד אישור תהליכי תקינה, המותאמים למדינות השונות. 

אם אתם אוהבים לדייק ושמים לב לפרטים הקטנים, נהנים לפתור בעיות בתלת מימד וליצור אבות טיפוס מוחשיים – ההכשרה הזו יכולה להיות בשבילכם. 

FPGA 

תכנות FPGA סובב סביב יישום של מעגלים ומערכות דיגיטליות מורכבות. זהו מגרש משחקים של יצירתיות דיגיטלית, שבו ניתן למתוח, לשנות ולעצב מחדש את גבולות ההיגיון והפונקציונליות. תחום בו מכירים לעומק את עולמות פיתוח החומרה וללמוד שפות תכנות כמו verilog ו-VHDL. העבודה עם FPGA נדרשת בתעשיות הכי מתקדמות בשור כמו תעשיות בטחוניות, תעשיות הרפואיות, תעשיות התקשורת ועוד.

למי זה מתאים?

קורסי תכנות FPGA אידיאליים עבור אנשים שנהנים לעבוד בצמתים של תוכנה וחומרה. אנשים לוגיים שאוהבים אלגוריתמים ושפות קוד. אם יש לכם נטייה לפתרון בעיות, חידות היגיון, לצלול לעומק ורצון לראות את התכנונים שלכם מתעוררים לחיים בצורה מוחשית – FPGA עשוי להיות הייעוד שלכם.

Board Design vrs FPGA

לסיכום, שני המסלולים טומנים בחובם אפשרויות מרתקות עבור המהנדס המתחיל, שהופכות אותם למהנדסים מבוקשים בתעשיה המשתכרים יפה בתחום. חשוב לציין, כי במהלך שתי ההכשרות ב-logtel, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר בסופו הם יוצאים עם מוצר מוגמר.

אם אתם רוצים לצלול עוד לעומק ולהבין תחומים אלו קצת יותר, אנחנו מזמינים אתכם להשאיר לנו פרטים למייל: erez.zaarour@logtel.com

ונשלח אליכם לינק לוובינר שקיימנו בנושא.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל