חיילים שמסיימים את שירותם הצבאי מרגישים שהם אינם יודעים מהם הכיוונים המתאימים להם ביותר בחיים, ללכת ללמוד, לעבוד, לטייל כמה חודשים או לעסוק בהתנדבות. האפשרויות הן רבות מאד ולכן חיילים רבים מבולבלים מכך ובוחרים בדרך המתאימה ביותר והיא הגעה למבדקים כדי שיהיה להם כיוון מסוים בחיים.

כיצד מבצעים התאמה של עיסוק מתאים

אחת המטרות החשובות ביותר של ייעוץ תעסוקתי לחיילים משוחררים, היא להציג בפני החיילים את אין ספור האפשרויות הקיימות עבורם. קיימים תחומים ומקצועות רבים, שחלק מהחיילים כלל לא מכירים ולכן הם אף פעם לא חשבו על כיוון זה. כדי להוציא את המיטב בימים המרוכזים של הכוונה לחיילים שהשתחררו לא מכבר, מבצעים כמה פעילויות מעניינות ומעמיקות במהלך היום.

לוח הזמנים ביום האבחון

פילת מכון אבחון הוא מכון מקצועי וותיק ביותר אשר מתמקצע בייעוץ והכוונה לתחומי תעסוקה רבים לאורך שנים רבות. מומחי התעסוקה שיפרו עם השנים את שיטות העבודה ויצרו כמה וכמה תרחישים אשר בסופו של התהליך, מוציאות מהמשוחררים הטריים את המיטב.

לאורכו של היום, המועמדים מבצעים מבחנים שונים. חלקם מתמקצעים בהכרת האישיות של כל אחד מהחיילים שהגיעו כדי לקבל ייעוץ תעסוקתי לחיילים משוחררים. במבחנים הם נשאלים על תחומי העניין שלהם ועל נושאים אישיים שונים. לאחר מכן הם עונים על שאלות ממוחשבות באמצעות תוכנה ייעודית לכך אשר בוחנת את הכישורים הקוגניטיביים, את רמת הזיכרון, המסוגלות לבצע משימות שונות ובאיזו דרך.

בתום המבחנים האישיים מתקיימים במקום גם מבחנים קבוצתיים אשר חושפים את הדינמיקה הקבוצתית והכישורים החברתיים של כל אחד מהם. לאחר מכן הם נפגשים לשיחה אחד על אחד עם יועץ מנוסה אשר עובר איתם על התוצאות של המבחנים השונים והוא מעניק בעקבות התוצאות ייעוץ תעסוקתי לחיילים משוחררים במגוון אפשרויות. הרבה מאד מתוך האופציות הם מקצועיות חדשים יחסית כמו בוני אתרים, פרסום דיגיטלי והרבה נישות נוספות שמרתקות את המועמדים.

הגעה למכון איכותי מעניקה לכל חייל משוחרר את פריצת הדרך הנחוצה לו. לאחר ההכוונה, הסימולציה והתווית הדרך, הוא יתחיל לעבוד במקום מרתק ומסקרן.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל