התקופה אחרי השחרור, היציאה לאזרחות יכולה להיות תקופה מבלבלת.לאחר שנים של שגרת יום צבאית, או לאחר תקופה של טיול ברחבי העולם, אנחנו שוב שואלים את עצמנו – " מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול?" בשביל לענות על הצורך בעזרה והכוונה בבחירת כיוון מקצועי לעתיד, מומלץ לבחור מכון הכוונה מקצועית לחיילים משוחררים שמאושר על ידי משרד הביטחון והקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים.

מבדקי האבחון

מבדקי אבחון ושיחה עם מומחה כוללים בדיקה של שלושה מרכיבים חשובים:

האישיות שלכם

בדיקה שנעשית על ידי מילוי שאלונים ידניים, שבהם שאלות פתוחות וחופשיות כמו כתיבת סיפורים והשלמת משפטים חסרים. חשוב לדעת שאין פה נכון ולא נכון, המטרה היא להכיר אתכם כמה שיותר טוב ולהתאים לכם כיוון מקצועי כמה שיותר מדויק עבורכם. לכן חשוב להיות כנים ואמיתיים

בדיקת כישורים קוגניטיביים

השאלונים הללו הם ממוחשבים ומקצת מהם ידניים. זוהי בדיקה של כישורי החשיבה שלכם, יכולת פתרון בעיות מסוגים שונים כמו בעיות היגיון, בעיות בסגנון מתמטי, בעיות זיכרון ותשומת לב לפרטים, בעיות תפיסה במרחב ועוד. מבחנים אלו קצובים בזמן. חלקם בשאלות פתוחות ומקצתן בשאלות אמריקאיות.

הכרת מה שמעניין אותכם

העדפות הלימודיות והמקצועיות שלכם יבדקו, לאיזה תחומים אתם מתחברים, מעוניינים יותר ללמוד, לעבוד או להכיר אותם יותר לעומק.

תהליך הכוונה מקצועית לחיילים משוחררים

בשלב ראשון עוברים יום אבחון מלא הכולל מילוי שאלונים ממוחשבים על כל החלקים שפורטו למעלה, וכמו כן פעילות של דינמיקה קבוצתית בנוכחות פסיכולוג או יועץ תעסוקתי.

השלב השני כולל שיחה שבה מנתחים את תוצאות יום האבחון ומשוחחים עם הפסיכולוג על המאפיינים התעסוקתיים, השיקולים והתאמתם לרצונות שלך. עוברים על רשימת המקצועות ומנהלים דיון וחשיבה על מה נכון עבורך.

השלב השלישי הוא שיחת סיכום והמלצות לאחר שקלול כל המידע מהתהליך שאותו עברת.

תהליך הבירור הפנימי והכוונת עצמנו אל עתידנו הוא חשוב, יש להקשיב לקול הפנימי ולמומחים שיודעים לתת הכוונה מקצועית לחיילים משוחררים ויוכלו לעזור לך וללוות אותך בתהליך זה.

לפרטים נוספים אנא השאירו פרטים ליצירת קשר בהקדם.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל