אם החלטתם לגשת לבנק שלכם על מנת לקבל משכנתא, אתם חייבים לדעת שישנם אלמנטים משתנים לאורך התקופה עד להחזרתה המלאה ושאתם חייבים לשלם ריביות ועמלות בהתאם לכללים.
משכנתא היא למעשה סכום של כסף הניתן על ידי גוף פיננסי אשר מאפשר לכם להחזיר את הסכום בחזרה לגוף פיננסי בתנאים נוחים.

לפני שאנחנו מפרטים את סוגי ריביות משכנתא, אם אתם מתכננים לעשות צעד נוסף בהתפתחות האישית ורוצים לדעת עוד בנושאי המשכנתאות או ללמוד את ענף הפיננסים לעומק ולהיות כרישים אמיתיים בתחום, תשריינו לעצמכם מקום בקורס יעוץ משכנתאות עם קבוצת פילת, אשר יעניקו לכם המון כלים חיוניים וידע רחב וחשוב.

סוגי ריביות משכנתא

אז איזה סוגי סוגי ריביות משכנתא קיימות בשוק

  • ריבית קבועה– היא ריבית אשר אינה משתנה לאורך כל התקופה עד להחזרתה המלאה של משכנתא ונקבעת ביום שלקחים את המשכנתא. יתרון עיקרי בריבית קבועה היא שאתם יודעים בדיוק באיזה סכום מדובר ללא הפתעות. ואתם יכולים ליהנות מיציבות ומסכום קבוע ללא השפעה חיצונית של משתנים בשוק.
  • ריבית צמודה– זוהי ריבית אשר צמודה למדד או למטבע חוץ כמו דולר או יורו. הריבית עצמה אינה משתנה לאורך כל תקופת ההלוואה, אבל ההחזר החודשי (ריבית וקרן) משתנה בהתאם לשינויים במדד או בשער החליפין. היתרון המרכזי הוא שיש סיכוי לקבל ריבית נמוכה יותר מאשר במסלולים אחרים במידה וישנה השפעה או שינו במדד לטובתכם. החיסרון הוא כמובן האי וודאות.
  • ריבית משתנה– ריבית מהסוג הזה משתנה בנקודת זמן מסוימת כמו כל שנה, שנתיים או שלוש וכד'. הריבית משתנה בהתאם לריבית הבסיסית של בנק ישראל או לריבית הפריים של הבנקים. היתרון העיקרי של ריבית זו הוא הגמישות, שכן יש נקודות יציאה במהלך תקופת המשכנתא, ופירעון מוקדם מלווה בעמלה נמוכה.
  • ריבית חצי קבועה– ריבית זו גם היא משתנה בהתאם לנקודות זמן, ובנקים או גופים פיננסיים אחרים, יכולים להשתמש במדדים שונים כעוגנים לריבית חצי קבועה. כל עוגן משפיע על גובה הריבית בנקודות השינוי, והריבית תשתנה ביחס לעוגן באותה נקודת זמן. זהו סוג ריבית שמאפשר גמישות והתאמה לשינויים בשוק הכלכלי.

קראו גם על:
משכנתא הפוכה
הלוואת גרייס משכנתא
הלוואת בלון משכנתא

אם נסכם על סוגי ריביות משכנתא

ריבית משכנתא היא אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת קבלת משכנתא. הריבית היא למעשה העלות של ההלוואה, והיא משפיעה על גובה ההחזר החודשי ועל סכום הכסף הכולל שצריך להחזיר.

בחירת סוג הריבית למשכנתא היא החלטה חשובה שיש להתחשב בה בהתאם לצרכים והעדפות האישיים שלכם. אם אתם מחפשים יציבות וודאות, ריבית קבועה היא האופציה הטובה ביותר עבורכם.
אם אתם מחפשים גמישות ואפשרות לפרוע את המשכנתא מוקדם יותר, ריבית משתנה או חצי קבועה הן יכולות להיות האופציות הטובות עבורכם

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל