בשנים האחרונות אנו עדים לשינוי מגמה משמעותי בשוק הנדל"ן הישראלי, כאשר משקיעים רבים נוטים להימנע מרכישת דירות להשקעה, ואף מוכרים דירות קיימות, לטובת רכישת נכסים מסחריים.
מגמה זו מעצימה את חשיבותה של משכנתא לנכס מסחרי ככלי מימוני יעיל עבור רכישת נכסים אלו.

חשוב לציין כי משכנתא לנכס מסחרי שונה במהותה ממשכנתא לדירת מגורים. קיימים הבדלים רבים בתנאי ההלוואה, גובה ההחזר החודשי, אופן הריבית ועוד.
הבדלים אלו עלולים להפתיע משקיעים מנוסים, ולכן חשוב להכיר אותם לעומק לפני נטילת משכנתא לנכס מסחרי.

במאמר הקרוב נדון בהרחבה בנושא משכנתא לנכס מסחרי, ונפרט את כל הדגשים וההבדלים החשובים שיש לקחת בחשבון לפני נטילת הלוואה מסוג זה.

משכנתא לנכס מסחרי

התלבטות לגבי רכישת נכס מסחרי לקבלת משכנתא

כל נכס שרוכשים הוא הגדלת ההון העצמי של בעל העסק ולכן יש נטייה לבצע צעד זה ולנצל הזדמנויות עסקיות טובות למטרה זו. בביצוע מהלך זה בעל הנכס לא ישלם מס חברות על שכר הדירה כיוון שהוא לא גובהה אותו לאור העובדה שהוא מפעיל בו את העסק שלו. מעבר לכך הוא יוכל בכל שנה להזדכות על הוצאות פחת כמו שיפוצים ושיפורים שיבוצעו במתחם זה. הוצאות המימון כמו קבלת משכנתא לנכס מסחרי יהיו חלק מההוצאות השוטפות החודשיות והשנתיות של העסק ולכן זהו צעד כלכלי נכון ביותר.

יש אנשי עסקים שמעוניינים לרכוש נכס מסחרי כהשקעה והם מתכננים לאחר תום הבנייה להשכיר את הנכס וליהנות מהגביה החודשית של שכר הדירה. כך הם יוצרים לעצמם הכנסה פאסיבית וזאת לאחר שהם שילמו עבור הנכס את מלוא העלויות, כולל מס רכישה שהוא בשיעור גבוה יותר מה % 8 של מס רכישה למגורים וגם מס שולי.

קראו גם על: הלוואת בלון משכנתא

קבלת משכנתא עבור קנייה של נכס מסחרי

הבנקים מעניקים משכנתא לנכס מסחרי בשיעור הנע בין % 60 – % 70 מהעלות של הנכס ולעיתים אף מעבר לכך. הבנקים מאפשרים הלוואה למטרה זו אשר משולמת לאורכם של עשר שנים בתשלומים חודשיים.
הריבית למטרה זו היא גבוהה יותר מאשר הריבית למגורים באחוז עד שני אחוז.

יש אפשרות לבחור בין כמה מסלולי ריביות לקבלת משכנתא לנכס מסחרי:

  • ריבית קבועה שהיא הפופולרית ביותר.
  • ריבית משתנה.
  • ריבית צמודה למדד המחירים לצרכן.
  • ריבית צמוד למט"ח – יורו או דולר.
  • שילוב של כמה מסלולים על פי המלצתו של יועץ המשכנתאות.

התייעצות מקצועית בנושא קבלת משכנתא לנכס מסחרי

ברוב המקרים העלות של נכס מסחרי היא גבוהה מאד. זו הסיבה שחשוב לקבל ייעוץ מקצועי פרטני מיועץ משכנתאות מיומן שיש לו ידע רב בנישה ספציפית זו. הוא רואה את כל המכלול, חושב קדימה על כל ההיבטים ועל כל ההשלכות ובהתאם לכך הוא מציע ללקוח את המסלול שהוא הנכון ביותר עבורו מבחינה כלכלית.

כדי לייעל את נושא משכנתא לנכס מסחרי, הוא פונה לכמה בנקים ולגורמים חוץ בנקאיים ומבקש הצעת מחיר עבור הנכס הקונקרטי. לאחר מכן הוא מנהל משא ומתן עם כמה מהם כדי לשפר ככל האפשר את התנאים המסחריים ולהתאים ללקוח את העסקה הכדאית ביותר התואמת את היכולות הכספיות שלו.

אין ספק שללא הליווי של יועץ המשכנתאות המומחה עבור משכנתא לנכס מסחרי, לא יקבל הלקוח את התנאים המיטביים ולא אחת ההבדל יהיה תהומי ויתבטא בתשלום של אלפי שקלים בכל שנה. זו הסיבה שכל מי שעומד בפני צעד כה מהותי אינו מבצע זאת באופן עצמאי אלא רק בליווי ובהכוונה מקצועית של יועץ משכנתאות שקיבל עליו המלצה לאור המקצועיות שלו.

הצורך התמידי ביועצי משכנתאות עבור מי שרוכש דירה ראשונה, משפר את איכות מגוריו או רוכש נכס מסחרי מדרבן ישראלים רבים להירשם ללימודי קורס ייעוץ משכנתאות של פילת. לאחר כמה חודשים גם אתם תוכלו לתת את ההכוונה הנדרשת לכל לקוח ובדרך זו לחסוך לו ממון רב וליהנות מעסק מצליח.

אז אם אתם רוצים להיות מומחים בתחום המשכנתאות ולהיות יועצים תותחים אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים על הקורס ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם!

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל