מגייסים שמחפשים כוח אדם התואם את צרכיהם של הלקוחות השונים, מבצעים כמה סוגים של מבחני מיון והשמה, כדי לבחור את המועמד שיתאים לעסק כמו כפפה ליד.

סוגים של מבחנים למועמדים השונים

קיימים כמה סוגים של מבחנים והמגייס המקצועי בוחר עבור כל מעמד את המבחנים שהם הנכונים ביותר עבורו. על פי התוצאות של המבחנים הללו ייקבע מי העובד שהוא המתאים ביותר לכל משרה ואם יש כמה מועמדים שהגיעו לישורת האחרונה, בוחרים מתוכם את האדם שכישוריו עולים על אלו של האחרים.

מבחני מיון והשמה ממוחשבים

מבחן ממוחשב בנוי מפרקים רבים שכל אחד מהם עוסק במישור אחר. המועמדים עונים על המבחן במחשב והם אמורים לענות על כל השאלות בהתאם להנחיות. מדובר במבחן ממוקד ומקצועי שיש לבצע אותו תוך פרק זמן שהוגדר לכך מראש. במצבי לחץ אפשר להבחין בתכונות אופי ובהיבטים מקצועיים שבולטים לעין ויכולים לסייע מאד בהתנהלות היום יומית במקום העבודה החדש.

מבחני כישורים וידע טכנולוגיים

מבחני מיון והשמה כוללים לעיתים גם מבחני כישורים אשר בהם בוחנים את המיומנות הספציפית של המועמד לעבודה בתחום מסוים. עד כמה הוא מכיר את התחום ויודע להתנהל בו ואם יש לו כישורים ייחודיים כמו תכונות ניהוליות עבור העתיד.

מבחני מהימנות

אמינותו של העובד היא פאן אקוטי בכל חברה, במיוחד אם מדובר במשרת אמון, משרה בכירה וכל תפקיד שיש בו עיסוק בכספים ובסחורות. ההנהלות מקפידות על נושא זה באופן קיצוני לאור מקרים שונים שקרו בעסקים השונים אשר בהם התגלו מעשי מרמה והונאה ברבדים השונים דבר שגרם לנזקים כספיים ותדמיתיים. זו הסיבה שיש משקל רב לתוצאה של מבחן המהימנות בקבלת ההחלטות לגבי כל מועמד.

מבחני נטיות תעסוקתיות

במהלך מבחני מיון והשמה מבצעים גם ראיונות וידאו ומבחני נטיות תעסוקתיות למועמדים שאינם שלמים עם תחום העיסוק שלהם, אך אינם יודעים למה הם מוכשרים. במקרים רבים מתגלה נטייה לתחום שהמועמדים לא חשבו עליו כלל.

אם אתם מחפשים עובדים אמינים ומוכשרים, אנחנו הכתובת לביצוע גיוס ומיון של העובדים המתאימים ביותר לעסק שלכם.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל