מבחני מיון

רוצים להיות בטוחים שאתם משבצים את האדם הנכון בתפקיד הנכון?

מבחני מיון של פילת יוכלו לסייע לכם לבצע זאת על ידי איתור חוזקו וחולשותיו של כל מועמד וגם לנבא את מידת ההצלחה בתפקיד.

למה מבחני מיון?

מבחן מיון מאפשר למעסיקים לקבל חוות דעת אובייקטיבית ולהעריך יכולות ותכונות באישיות של המועמד לתפקיד. מבחני מיון נערכים על ידי גורם חיצוני ומנותקים משיקולים של הבדלי רקע מקצועיים ושיקולי כימיה בין אישית מה שמאפשר להתאים באופן המדויק ביותר את המועמד לתפקיד ולדרג בין כולם. כמו כן, עם מבחני מיון ניתן להעריך תכונות באישיות וגם יכולות עמידה בלחץ.

איך מבחני מיון נערכים?

מבחני מיון נערכים במכון מקצועי על ידי צוות פסיכולוגים תעסוקתיים וקליניים. המבחן עצמו מורכב מגוון רחב של מבחנים שונים שמעריכים יכולות אישיות וחשיבה של המועמד. אורך זמן מבחני מיון משתנה בהתאם לארגון אליו מתמיינים – לעיתים זה יום שלם (קרוב ל8 שעות) ולעתים חצי יום (3-4 שעות).

ממה מורכבים מבחני מיון?

  • מבחני חשיבה – במבחנים אלו נבחנת רמת האינטליגנציה של הנבחן. המבחנים כוללים מגוון רחב של מבדקים שבודקים את רמות הידע הכללי, הלוגיקה, מבחני זיכרון, התאמת צורות, סדרות חשבונאיות ועוד. מבחן זה יכול להתבצע מול מחשב או לצד שולחן כתיבה. כל מבחן מוגבל בזמן ויש לענות על כל שאלה בזמן אשר הוקצב לה.
  • מבחנים פסיכולוגיים – כוללים מבדקים שכוונתם האמתית למעשה נסתרת ורק הבוחן יודע אותה. חלק ממבחנים אלה בודקים את אופן החשיבה על ידי מבדקים כמו ציורים, התאמת צורות, תיאור תמונות, השלמת משפטים ועוד. כמו כן, לרוב מבחני מיון אלה כוללים ראיון עם פסיכולוג ומבחני דינמיקה קבוצתית.

מבחני מיון בפילת

קבוצת פילת היא חברת האבחון המובילה בישראל בחדשנות ומספקת שירותים מגוונים לארגונים שונים בשוק. אנו עובדים מול מיטב הלקוחות בשוק הישראלי ומשתפת פעולה עם גופי חזקים במגזר הציבורי, העסקי והממשלתי. אם אתם מחפשים מבחני מיון נשמח לעמוד לשירותים.

הלקוחות שלנו