פיתוח ארגוני הוא למעשה אמצעי לשיפור והשגת יעדים עסקיים המיושם באמצעות פעולות שונות שכל אחת מהן מתייחסת להיבט כזה או אחר בפעילותו של הארגון, לרבות, היררכיית הניהול בארגון, האינטראקציה בין עובדי הארגון, ניהול השיווק והמכירות בארגון וכדומה. מלכתחילה נציין שתהליכי פיתוח ארגוני מיועדים אומנם לארגונים וחברות גדולות, אך הם ניתנים ליישום גם בקרב בתי עסק קטנים ובינוניים המעוניינים להסתייע בשירותיו של יועץ ארגוני למטרות פיתוח בית העסק על כל היבטיו.

הליכי פיתוח ארגוני – מה הם כוללים?

פיתוח ארגוני הוא למעשה תהליך במסגרתו מושם דגש על מספר נושאים שונים הקשורים לאופן תפעולו של בית העסק, החברה או הארגון, וזאת בהמשך ישיר להליכי ייעוץ ארגוני המתחילים בהליכי אפיון ואבחון מקדים בנוגע לפעילותו של הארגון ומסתיימים בהנחלת עקרונות מעשיים ליישום תהליכים אסטרטגיים המהווים חלק בלתי נפרד מתהליכי פיתוח ארגוני.  כפועל יוצא מכך, הליכי הפיתוח הארגוני מתמקדים בהיבטי פעילות שונים הקשורים לפעילותו השוטפת של הארגון, לרבות, תחום הפיננסים, תחום השיווק והמכירות, תחום הגברת המוטיבציה בקרב עובדי הארגון, תחום פיתוח שדרת הניהול בארגון ועוד.

הליכי פיתוח ארגוני, מותאמים בין היתר לעסקים, חברות וארגונים המעוניינים לבצע שינוי הדרגתי ומובנה בפעילותם וזאת על מנת לחזק את נקודות החוזק ולשפר באופן מתמיד את נקודות החולשה המאפיינות אותו. כמו כן, התהליך מיועד לחברות, ארגונים ועסקים בכל סדר גודל, המעוניינים להוביל לשיפור מתמיד במדדים העסקיים אותם הם מגדירים מראש במסגרת שירותי הייעוץ הארגוני המוענק להם. בשני המקרים, תפקידו על היועץ הארגוני הוא לאפיין ולהגדיר את מטרות תהליכי הפיתוח וללוות את התהליך משלב קביעת היעדים ובניית תכנית אופרטיבית למימוש יעדי התוכנית.

חברת פילת מציגה: מחלקת פיתוח ארגוני

אנחנו בחברת פילת מקבוצת היי קפיטל, מאפשרים גם לכם ליהנות משירותיה של המחלקה לפיתוח ארגוני. מחלקה זו עוסקת במתן שירותי ייעוץ במסגרת יישום תהליכי חשיבה ותכנון אסטרטגיים למטרות תהליכי שינוי מערכתיים בקרב החברה, הארגון או בית העסק. שירותי המחלקה מבוססים על הידע רב השנים העומד לרשותכם בתחום פיתוח שדרת הניהול והם משלבים בתוכם מגוון רחב של כלים מעשיים לצרכי גיבוש חזון וערכים ארגוניים.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל