רבים מאתנו שלקחו משכנתא בחייהם מודעים לעובדה שמדובר בתהליך ארוך ומתיש שכולל טיפול בנושאים שהם לא מכירים ולכן קשה להם לקבל החלטות.

האם כדאי לקחת יועץ משכנתאות?

משכנתא היא הלוואה לרכישת נכס ולכן ברוב המקרים מדובר בסכומים כספיים גבוהים. הממוצע הוא סביב מיליון ₪ ויש לקוחות רבים שמתחייבים לסכומים גבוהים יותר. לאור זאת יש חשיבות עצומה להיעזר ביועץ משכנתא אשר יעניק ללקוחות את ההכוונה הנדרשת מתחילת הדרך ועד מועד החתימה על המסמכים הרלוונטיים.

איך לבחור יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתא מטפל בכמה נושאים אקוטיים

  • פניה לכמה בנקים כדי לקבל הצעת מחיר לקבלת משכנתא קונקרטית בסכום ספציפי, עבור נכס מסוים שעומדים לרכוש הלקוחות שלו.
  • הוא מפרט את המסוגלות הפיננסית החודשית של הלקוחות האלו, כמו לדוגמה משכנתא לעשרים שנה כשהתשלום החודשי יהיה סביב 5,000 ₪.
  • לאחר קבלת הצעות המחיר, הוא מנהל משא ומתן עם כל אחד מהמציעים וזאת כדי להיטיב את תנאי ההלוואה בנושאים כמו גובה העמלות, גובה הריביות בכל אחד מהמסלולים, אי חיוב בקנסות במקרה של פירעון מוקדם ועוד.
  • היועץ בוחר את המסלולים המיטביים מתוך ההיצע וזאת כדי שלא יהיו ללקוחות שלו סיכונים כספיים. המגמה היא לחלק את הסכום הכללי בין כמה מסלולים וכך לפזר את הסיכונים.

התנהלות מול הבנקים

רוב הלקוחות אינם מכירים את כל המושגים הבנקאיים הקשורים למשכנתא ולכן הם עלולים להקשיב לעצות של הבנקאים אשר לא אחת יובילו אותם למסלולים יקרים, או לחלופין לחתום על עסקה שהם לא יכולים לעמוד בה כלכלית לאור ההוצאות החודשיות המשפחתיות שלהם.

כדי לא להיקלע למצבים בעייתיים שבהם הלקוחות לא יוכלו להמשיך ולשלם את התשלומים השוטפים האופציה המומלצת היא לבצע מהלך זה בסיוע של יועץ משכנתאות.

יש לקוחות שנרתעים ממהלך זה לאור העלויות שיש לשלם ליועץ זה, אך מדובר בטעות חמורה כיוון שהיועץ המקצועי חוסך ללקוחות כספים רבים באמצעות שיטת העבודה שלו, כיוון שהוא משיג עבורם תנאים מסחריים שהם מעולים וללא הסיוע שלו, הם לא היו מקבלים את התנאים האלו.

האם כדאי לקחת יועץ משכנתאות?

בחירה של יועץ משכנתאות

ישנם יועצי משכנתאות רבים בשוק, וחשוב לבחור אחד מומלץ שיוכל לעזור לכם לקבל את המשכנתא הטובה ביותר. קבלת המלצה מחבר או בן משפחה היא דרך מצוינת למצוא יועץ משכנתאות מומלץ. יועץ טוב ילווה אתכם לאורך כל תהליך רכישת הדירה, ייתן לכם את הביטחון לבחור את המסלול הנכון ויחסוך לכם כסף רב.
תבדקו את הניסיון וההסמכה של היועץ, האם היועץ מציע ייעוץ אישי או קבוצתי והאם היועץ גובה עמלה.

יועץ משכנתא בוחן את כל האפשרויות הפיננסיות ובהתאם לכך הוא מסביר את הנושא באופן מקיף ומעמיק. חשוב לו שהלקוחות לא יחתמו באופן אוטומטי על כל המסכים הרבים בבנק, אלא הם יבינו את כל ההיבטים הנוגעים להלוואה זו ואת כל ההשלכות של נטילת המשכנתא.

מעבר לכך יועץ זה יעניק ייעוץ ללקוחות גם בשעה שהם יהיו מעוניינים למחזר את המשכנתא. הוא יבחן את העלויות השונות, ינהל שוב משא ומתן עם הבנקים השונים וברוב המקרים ישיג עבורם תנאים טובים יותר. לכן הוא יעניק להם הכוונה לאורכו של התהליך החדש שכולל החזרה של המשכנתא הישנה ולקיחה של משכנתא חדשה. בהליך זה עשויים הלווים לחסוך המון כסף כיוון שהתשלומים יהיו נמוכים יותר.

הדרך להפוך ליועץ משכנתאות מוסמך עם קורס מקיף ומקצועי

קורס ייעוץ משכנתאות של מרכז פילת מקנה את הידע והכלים הדרושים להשגת המשכנתא הטובה ביותר עבורכם.
בקורס תקבלו הקניית ידע בתחום ייעוץ המשכנתאות, הכשרה מקצועית להפוך ליועץ משכנתאות והשגת המשכנתא הטובה ביותר עבור הלקוח.
אז אם אתם רוצים להפוך למומחי משכנתאות צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים על הקורס שלנו!

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל