כדי למצוא את התחום התעסוקתי הנכון ביותר לכל אדם, כדאי לקבל הכוונה מאנשי מקצוע שהם מומחים בתחום. בעבר ההתנהלות הזו בוצעה רק באופן פרונטלי, אך לאור הקידום הטכנולוגי יש אפשרות מועדפת והיא לבצע אבחון תעסוקתי מקוון.

יתרונות של השיטה החדשה

בשיטה החדשה של אבחון תעסוקתי מקוון המועמד לתפקיד מסוים מקבל כמה וכמה מבחנים שעליו לבצע וזאת בהתאם לתפקיד שאליו הוא מיועד. קיימים כמה סוגים של מבחנים אך כל מועמד מקבל רק את אלו שרלוונטיים עבורו. בנוסף לכך מתבצע ראיון של יועצת תעסוקתית אשר מתקיים בזום בזמן שנקבע שהוא נוח לשני הצדדים.

המבחנים השונים עבור מקומות העבודה

מבחן מהימנות הוא מבחן המעיד על יושרו של המועמד לעבודה, עד כמה הוא ישרת את העסק שיעבוד בו באופן מלא וללא ביצוע מעשים לא כשרים, כמו מעשים פליליים או פעולות באמות מידה שאינן מקובלות באף מקום עבודה. הנהלת החברה מעוניינת לסמוך על העובדים שלה ולכן מדובר במבחן שהוא אקוטי ביותר.

מבחן אישיות בוחן את הצדדים הרבים של המועמד. אפשר לגלות באמצעותו את כל התכונות הטובות של אדם זה עם זאת באמצעות המבחנים הללו אפשר גם לגלות צדדים פחות חיוביים שלו כמו לדוגמה העובדה שקשה לו ליצור קשרים חברתיים, קשה לו לקבל ביקורת והוא אינו מקבל מרות של אדם בכיר ממנו.

מבחן כישורים מדגיש את הכישורים של כל אדם כמו העובדה שהוא מאד יצירתי ולכן מתאים מאד לנושאים כמו אדריכלות, עיצוב גרפי, עיצוב מוצר, או חווית משתמש.

מבחן נטיות תעסוקתיות ידגיש את היכולות של המועמד, אם הוא מתאים לתפקיד הרלוונטי, אם יש לו כישורים ניהוליים ועוד.

קיימים גם מבחנים של ידע טכנולוגי כדי לוודא שהמועמד מכיר את כל התוכנות ואת השימוש ב-office כך שהוא יוכל להשתלב במהירות במקום העבודה החדש.

בסוף התהליך, יחליט היועץ אם המועמד מתאים לתפקיד שעבורו הוא נבחן או לא.אם אתם מעוניינים לגייס עובדים לחברה שלכם, נשמח לבצע להם אבחון תעסוקתי מקוון כדי שתקבלו עובדים בעלי התאמה אופטימלית.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל