צעירים אחרי צבא וגם מי שמעוניין לפתוח פרק חדש בקריירה שלו בגיל מבוגר יותר מתלבטים איזה מקצוע ללמוד כיוון שקשה להם לשים את האצבע על המקצוע שמרתק אותם. אף על פי שהם קראו מידע רב ברשת האינטרנט על המקצועות השונים, עדיין קשה להם לגבש החלטה ולכן הם פונים להכוונה מקצועית.

בחירת מקצוע לחיים

מקצוע לחיים הוא דבר מרכזי בחייו של כל אדם. המצב האידיאלי הוא ללמוד תחום שקרוב לכל אדם כך שהוא יוכל לפרנס את עצמו ואת משפחתו באופן מכובד. לאור החשיבות העצומה של נושא זה, כדאי לעבור אבחון מקצועי כדי לקבל עצות מקצועיות מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה.

שיטת אבחון מקצועי תעסוקתי

מאבחנים מיומנים מבצעים כמה מבחנים וכמה שיחות אישיות עם כל אחד מהמשתתפים בתהליך אבחון מקצועי תעסוקתי, כדי לתהות על קנקנו ולהציע לו את האופציות שהן המתאימות ביותר עבורו. המועמדים אינם מכירים את כל המקצועות הקיימים במשק ורבים מהם עדיין לא מכירים ולא מבינים באופן רוחבי את המקצועות החדשים.

בשיחות עם המאבחנים נחשפת האישיות של כל אדם, ההתנהלות שלו בקבוצה של עובדים, הנושאים שהוא מוכשר בהם ועוד. במהלך המבחנים והשיחות האישיות המאבחנים מוריד עוד שכבה מהקליפה של כל משתתף, כדי להצליח להציע לו את המקצוע הנכון ביותר עבורו.

בחירה של מקצוע חדש

יש מקרים שבהם אבחון מקצועי תעסוקתי ימליץ לאדם מסוים ללמוד תחום כמו גננות, ראיית חשבון, שיווק דיגיטלי ועוד. יש מקרים שבהם המאבחן יגיד שהידע הרב שאדם זה צבר בצבא בתחום הלוגיסטיקה הוא עצום והוא יכול ישר להשתלב בחברה שעוסקת בתחום זה ואין הכשרה טובה יותר מזו שהוא קיבל בשירותו הצבאי. לכן הוא אינו צריך ללמוד בשלב זה אלא יכול לחפש מיד מקום עבודה בתחום זה שהוא מוכשר וזה זורם בעורקיו.

בשלב שני אם הוא ירצה להתקדם במעלה התפקידים, הוא יוכל ללמוד בקורס מקצועי בתחום זה ולהתקדם לתפקידים משמעותיים יותר.

התפקיד המוצע לכל אחד מהמועמדים הוא מפתיע עבור רבים מהם, אך הם הולכים על פי ההמלצה של אבחון מקצועי תעסוקתי בדרך להצלחה.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל