ביצוע של אבחון מקצועי על ידי אנשים מיומנים בתחום האבחון, היא אחריות גדולה שלהם מול הלקוח שמחפש עובד או עובדים לתפקידים ספציפיים בעסק שלו.

חיפוש עובדים

חברה שזקוקה לעובדים בנישות ייחודיות של העסק, מעוניינת לקלוט את האדם המתאים ביותר, שיבצע עבודה מעולה ועם השנים יוכל להתקדם לתפקידים בכירים יותר, אם הוא מתאים לכך.

זו הסיבה שכאשר מבצעים אבחון מקצועי ייחודי חושבים לטווח הרחוק לכמה צעדים קדימה. בשלב הראשון מבצעים אבחון בכמה טכניקות מתקדמות, כדי לאתר את המועמדים הטובים ביותר שיבצעו את התפקיד הנדרש ובנוסף לכך, אלו שיש להם יכולות ניהוליות ויוכלו בעתיד לקחת את המושכות ולסחוף אחריהם את עובדיהם.

דגשים בביצוע אבחון של עובדים

כאשר מבצעים אבחון מקצועי ייחודי מעניקים תשומת לב מיוחדת לנושא האמינות של העובד, כדי להיות רגועים שמתכוונים להעסיק אדם שיפעל ביושר ויקדם את המהלכים העסקיים בחברה, על פי התפקיד המאתגר שקיבל.

בנוסף לכך המגמה היא לבחון כמה וכמה מועמדים ולבחור מתוכם את האדם המתאים ביותר, כיוון שביצע תפקיד דומה מאד בעבר, לאור המסוגלות המקצועית שלו, היכולות שלו להוביל גם אחרים.

שיטת האבחון

כל תהליכי האבחון מתבצעים בדיסקרטיות מלאה, במהלכם מתקיימות שיחות פרונטליות עם פסיכולוגים מומחים בתחום ההעסקה, המועמדים ממלאים שאלונים כדי לסווג הן את הידע והן את ההתנהלות האישית שלהם. כמו כן נערכות סימולציות להדמיה של מצבים שונים, כדי לבחון ולנתח את התגובה של כל אחד מהמועמדים במהלכה.

לאחר אבחון מקצועי ייחודי שכולל את כל האופציות הללו, האחראי על הגיוס יכול להכין רשימה של המועמדים הרלוונטיים ולכל אחד מהם הוא נותן את המספור שלו על פי סדר העדיפויות. לאחר מכן הוא מעדכן בנושא זה גם את צוותי משאבי אנוש בחברה שהזמינה את גיוס העובדים ובסיעור מוחות, מתקבלת החלטה עם מי מהמועמדים להתקדם לשלבי הגיוס הבאים.

אם אתם מעוניינים לגייס לחברה שלהם עובדים חדשים שיתאימו לכם כמו כפפה ליד, צרו אתנו קשר או השאירו כאן את הפרטים שלכם, כדי שנבצע עבורכם את הגיוס המוצלח.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל