לכבוד יום הגיוון הבינלאומי יצאנו לבדוק 3 סיפורים של גמלאים שהשתלבו מחדש ובהצלחה בשוק העבודה באמצעות מיזם JoinMe. איך הם עשו את זה ומה הם ממליצים לגמלאים אחרים? 

JoinMe היא חברת טכנולוגיה הפועלת לשנות את העולם באמצעות חיבור אזרחים ותיקים לכלכלה החדשה וקידום יזמות. 

החברה פועלת בישראל בשותפות קבוצת פילת ונשיאות המגזר העסקי בישראל. השילוב בין חברה טכנולוגית, ידע בתחומי האבחון התעסוקתי, והחיבור למעסיקים בישראל מייצר עוצמה ייחודית שעובדת עבור הגמלאים. 

JoinMe מציעה לגמלאים תהליך של פיתוח אישי הכולל סדנאות, הדרכות, ליווי מקצועי וקורסים אונליין, שמאפשרים לו לחפש את האתגר הבא שלו בחיים. לאחר שמצא את הכיוון בו הוא רוצה להתפתח, JoinMe מציעה ״market place" של פרילנסרים בגיל השלישי, שם הגמלאים יכולים להציע את השירותים המקצועיים שלהם לגמלאים אחרים או לחברות.

כיום, אלפי גמלאים מרחבי הארץ כבר פעילים במיזם. הנה הסיפור של 3 מהם >>

מאירה דהן, מאמנת אישית, "אפשר לשקול אחרת"מאירה דהן, מאמנת אישית, "אפשר לשקול אחרת"

קצת עליי: מאירה דהן, 74, ירושלים, מאמנת אישית כבר למעלה מ-25 שנה. מתמחה בכמה תחומים של קאוצ׳ינג: יחסים – במשפחה, זוגיות, הורים; יציאה לעצמאות כלכלית; אורח חיים בריא ויציאה ממעגל ההשמנה. 

מה היוזמה? החלטתי לצאת בתוכנית "אפשר לשקול אחרת" ולהתעסק רק איתה. פעם בשבוע אני מעבירה הרצאה חינמית בנושא וכיום יש לי קהילה של כמה מאות אנשים גם בוואטסאפ (נשים ונשנושים), גם כאלו שמגיעים להרצאות וגם קבוצות עבודה קטנות איתם אני עובדת צמוד בליווי והדרכה של יציאה ממעגל ההשמנה. 
איך הגעתי ל-JoinMe? האמת, אני לא זוכרת איך הגעתי. אבל אני יודעת שרועי פולקמן, מנכ״ל JoinMe, אירגן הדרכות דיגיטליות שהלכתי אליהן. זה פתר לי את כל נושא התקשורת הדיגיטלית ומשם כנראה הגעתי למיזם. 

מה זה נותן לי? בסופו של דבר מזה אני מתפרנסת. המיזם נתן לי אפשרות לפרסם את השירותים שלי לאוכלוסיית היעד, להרחיב את הדאטה המקצועית שלי, את הכלים הדיגיטליים לעשות זאת ובסופו של דבר להתפרנס מזה. 

טיפים לגמלאים? כל אחד שיעסוק בתחום שמושך אותו, לא לוותר על החלום בכלל, בלי קשר לגיל. ואם המיזם מותן לך במה לפרסם את השירותים שלך, אז מעולה – ומולץ להשתמש.

איך ליצור איתי קשר? כאן 👈 באתר JoinMe  וכאן באתר שלי. מוזמנים!

דר׳ אביבה סטניסלבסקי, מדריכה ומרצה למוזיקה 
דר׳ אביבה סטניסלבסקי, מדריכה ומרצה למוזיקה 

קצת עליי: דר׳ אביבה סטניסלבסקי, 75, מוזיקולוגית כבר למעלה מ-36 שנה. יש לי תואר 3 בחינוך מוזיקלי מהאוניברסיטה העברית בירושלים, עסקתי שנים רבות בהכשרת מורים למוזיקה במכללה לחינוך בבית וגן בתור מדריכה פדגוגית ובתור מרצה. גם באוניברסיטה העברית הכשרתי מורים למוזיקה במשך 19 שנה. יש לי הרבה ניסיון בהכשרת מוזיקה לאנשים שהם לא מוזיקאים. אני רואה כמה זה תורם וחשוב לאנשים.

מה היוזמה? פתחתי 2 קבוצות ב-JoinMe ועוד אחת נפתחת ממש עכשיו. מדובר בסדרות הרצאות בנושאים שונים: זמר עברי, מוזיקה קלאסית והסדרה החדשה שתיפתח ב-9.6 תעסוק בשירי נעמי שמר. מדובר בהשראה והעשרה בנושאים הללו. ביוני הקרוב ימלאו 20 שנה לפטירתה של נעמי שמר ואני מרגישה שעכשיו זה עיתוי מצויין לדבר על השירים שלה, על המסרים החשובים שהיא כתבה ומאוד רלוונטיים לתפקוה בה אנחנו נמצאים כיום. מדובר ב-7 מפגשים מאוד מעשירים ומהנים בזום. 

איך הגעתי ל-JoinMe? דרך חברה המליצה לי על המיזם ומאז אני שם.

מה זה נותן לי? יכולת להגיע לעוד אנשים ששומעים על ההרצאות שלי וכלים טכנולוגיים להגיע ליותר אנשים. לדוגמה הזום של JoinMe איתו אני יכולה לקיים הרצאות לקהל רחב יותר, דבר שלא מתאפשר בזום הפרטי. מעבר לזה JoinMe קישרו אותי למקומות של מפונים שם נתתי הרצאות בהתנדבות. 

טיפים לגמלאים? צריכים כל הזמן להיות יצירתיים ולחשוב על דרכים להעשיר את החיים שלנו. בשבילי מוזיקה זו העשרה מאוד גדולה. אני מקבלת השראה כשאני מכינה את התוכן להרצאות ואני משתדלת להעביר את זה הלאה. בגיל שלנו מאוד חושב להתלהב, לקבל אנרגיות ולהמשיך ליצור ולעשות. מוזיקה זו אחת הדרכים לעשות את זה. 

איך ליצור איתי קשר?  👈 כאן יש פרטים אודות הקורס על שירי נעמי שמר שייפתח בקרוב. ופה 👈 יש קישור לאתר שלי לסדנאות, הרצאות וקורסים נוספים.

בת שבע כהן, מדריכת טיולים 
בת שבע כהן, מדריכת טיולים 

קצת עליי: בת 66, מדריכת טיולים מוסמכת, מירושלים. כ-35 שנה הייתי מורה ללשון בבית ספר בוייר בירושלים. לקראת היציאה לגמלאות החלטתי לעשות קורס מורי דרך והתחלתי להציע סיורים קטנים בעיר שלי. עם הגמלאות הרחבתי את הפעילות והיום זה כבר תפס תאוצה ומאוד מצליח. 

מה היוזמה? סיורים בירושלים לגמלאים בעיקר. מדובר בסיורים יומיים שונים: בשכונות העיר, ברובע היהודי, בעקבות משפחת בנאי, שירי יהורם גאון, מנהרות הכותל, איזור המוזיאונים, עין כרם, נחלאות, הכנסת והתחנה לחקר ציפורים.  הסיורים מותאמים לגמלאים, בני 3 שעות, נוחים ובד״כ מונגשים. אני גם נותנת למשתתפים לספר על עצם קצת, כך שמעבר לטיול עצמו זה גם אירוע חברתי שאפשר להכיר בו ולטייל יחד. זה נורא נורא חשוב במיוחד לגמלאים שלפעמים הם פשוט לבד בבית. אז אם המכנה המשותף הוא אהבה לטיולים למה לא לטייל יחד? 

איך הגעתי ל-JoinMe? אני חושבת דרך פייסבוק. לא זוכרת. 

מה זה נותן לי? קודם כל חשיפה לקהל גדול יותר. במסגרת המיזם של JoinMe אנחנו גם נפגשים מידי פעם למפגשי יזמות, מקבלים טיפים, הדרכות ויש שיח פתוח עם יזמים אחרים שמשתפים.

טיפים לגמלאים? 

להיות דבקים במטרה. לא להתייאש. ללכת על זה, אם אתם מאמינים במה שאתם עושים. בסופו של דבר זה מצליח. אולי לא בפעם הראשונה אבל אם אתם מאמינים זה עובד ומצליח מאוד. 

איך ליצור איתי קשר? אפשר כאן 👈 דרך מיזם JoinMe או כאן👈 דרך האתר שלי

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל