מבחן אישיות

מבחני אישיות הם אחת השיטות הנפוצות ביותר עבור ארגונים וחברות לעמוד על אופיו והתנהגותו של המועמד ומאפשרים להשלים את התמונה המלאה אשר מתקבלת בראיון עבודה. המבחן מאפשר לזהות תכונות, כישורים ונטיות שיכולים להשפיע על מידת התאמתו לארגון של המועמד למשרה המוצעת. בפילת אנו משתמשים בשיטות אבחון שונות ומגוונות אשר מספקות תמונה עשירה וברורה על המועמד וביוכלתן לשפוך אור רבה על התאמתו לתפקיד והצלחותיו בעתיד.

אדם עושה מבחן איושיות במכון פילת

סוגי מבחני אישיות

מבחן אישיות ממוחשב –  במבחן אישיות ממחושב אנו מציגים למועמד שאלות, היגדים וסיטואציות בהם הוא צריך לציין את מידת

הסכמתו עם כל אחד מהם. האפשרויות הן לרוב חמישה אשר מתחילות ב"לא מסכים בכלל" עד "מסכים מאוד". השאלות חוזרות בויארציות שונות על מנת לבדוק את אמינות ועקביות התשובות אשר המועמד מספק במהלך המבחן.

מבחן השלמת מבחנים – במבחן זה מוצגים חצאי משפטים שונים ועל המועמד להשלים אותם בזמן מוקצב. תשובתיו משקפות את הדרך בה הוא תופס את עצמו ואת סביבתו.

ציורים במבחני אישות – במבחן אישיות זה הנבחן מתבקש לצייר אדם, עץ, בית, קבוצת אנשים ועוד ומאפשרים לנו לבחון על פי דרך הציור, פרטיו, קוויו ויחסיו את רמת הביטחון העצמי של המועמד, גמישות, פתיחות, יכולות תקשורתיות ועוד.

מבחן TAT במבחן אישיות זה מציגים למועמד תמונות והוא צריך לספר על כל אחת מהם סיפור. המבחן בודק את האסוציאציות שעולות לנבחן ואת הפרשנות האישית שלו והרגשות השונים שעולים בו כתוצאה מהן.

מכון פילת – האבחון המושלם בשבילכם!

פילת- מכון לאבחון מקצועי , אנו מציעים מגוון רחב של פתרונות אבחון המתאומים לצרכים והחזון של הלקוחות שלנו. אנו מקפידים להשתמש ולפתח כלי אבחון חדשניים ובניהם מבחני אישיות שיוכלו לספק מידע על זהותם התעסוקתית וכן האישית של המועמדים הנבחנים לתפקיד. בסיום מבחן האישיות אנו מעבירים חוות דעת אשר נכתבת על ידי פסיכולוגים מנוסים ומסכמים עבור לקוחתנו את ההיבטים השונים בנוגע להתאמתו או אי התאמתו של המועמד לתפקיד.

מבחן אישיות יכול להיערך במסגרת יום אבחון מלא, או קצר, במבחנים דינאמיים וכחלק מאיתור עתודה ניהולית או בנפרד כהמשך לראיון עבודה. אם אתם מעוניינים לגייס את המועמד הנכון והמדויק לתפקיד נשמח לסייע לכם ולתמוך בארגונכם בכל הנוגע אל גיוס וכן תהליכי קידום עובדים.

לפרטים נוספים התקשרו – 03-7679261