ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים

אחד מהשאלות שמעסיקות היום חיילים כשהם משתחררים מהצבא היא השאלה מה הלאה? חלק בוחרים ללכת לטייל בעולם, חלק מתחילים לחפש עבודה וחלק מתחילים ללמוד במוסדות גבוהים להשכלה. שאלות נוספות שהם שואלים הן מה אני רוצה לעשות כשאני אהיה גדול/ה? איזו קריירה או עבודה אני רוצה לעצמי?  חברת פילת יכולה להיות הפתרון שחיפשתם!

 

המבדקים של חברת פילת מאושרים על ידי משרד הביטחון והקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, אנחנו מבצעים תהליכי ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים המסייעים לכם לבחור את תחום הלימודים המתאים לכם ובכיוון הקריירה הנכונה עבורכם.

אז איך מתחילים בשלב הבא של החיים שלכם?

מבדקי אבחון, סימולציות ושיחה עם מומחה - אתם תעברו מבדקי אבחון של ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים במהלך 7-9 שעות כדי לבדוק מספר מרכיבים:

אישיות - אנחנו נבדוק את מרכיבי האישיות שלכם באמצעות שאלונים ידניים, תענו בחופשיות על שאלות מכל מיני תחומים, ניתן לכם לכתוב סיפורים ולהשלים משפטים חסרים. אין תשובות נכונות או לא נכונות – מטרת המבדקים היא להכיר יותר טוב אתכם, את ההעדפות וההרגלים שלכם.

כישורים קוגניטיביים - המבחנים במבדקי האבחון הם לרוב דרך מחשב, כשחלק מהם יהיו ידניים. אנחנו רוצים לבדוק את כישורי החשיבה שלכם, את היכולת שלכם במציאת פתרונות לבעיות מכל הסוגים כמו בעיות הגיון, בעיות בעלי אופי מתמטי, בעיות זיכרון ומעקב על פרטים מסוימים, בעיות תפיסה במרחב ועוד. לכל מבחן יהיה זמן קצוב לפתרון וחלקם יהיו במתכונת של שאלות אמריקאיות.

תחומי עניין שמעניינים אתכם - לכל אדם יש תחומי עניין שמעניינים אותו יותר ומעניינים אותו פחות. אחד מהדברים שנדבקים הם ההעדפות הלימודיות והמקצועיות שלכם. לאיזה תחומים אתם יותר מתחברים ויכולים לראות את עצמכם לומדים או עובדים בהם

ובאיזה תחומים לא?

 

יכולות לימודיות ותעסוקתיות - עוד מרכיב שאנחנו מחפשים במבדקי האבחון הוא הניסיון שלכם מבחינה לימודית ותעסוקתית. אנחנו בודקים את היקף הניסיון הקודם שלכם בלימודים ובשוק העבודה. סוג העבודות שעבדתם בהם, אם יש לכם עניין או גישה להם, סוג הלימודים שלמדתם, המגמה שבחרתם בה במהלך התיכון, קורסים שעברתם עד שהגעתם אלינו. הכישורים שלך לבצע מטלות ותפקידים בתחומים שונים.

אתם תעברו מבחנים קבוצתיים – סימולציות כדי לבדוק:

1: התמודדות שלכם עם מצבים שונים - במהלך הסימולציות אתם תעברו משחק תפקידים ומילוי מטלות תוך כדי שיתוף פעולה עם נבחנים אחרים. המטרה שלכם תהיה לעקוב אחרי הנחיות יועצים תעסוקתיים ו/או פסיכולוגים מומחים שיהיו נוכחים בסימולציות, לנהל דיון לגבי הנושא שהם יתנו לכם, לפתור בעיה ולקבל החלטה לגבי הנושא.

2: ניתוח תוצאות מבדקי האבחון והסימולציות - המומחים של פילת נכנסים לתפקיד חשוב כאן. המטרה של מבדקי האבחון של ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים היא לקחת את כל המרכיבים שבאנו לבדוק ולראות מה יהיו הכיוונים הלימודיים או התעסוקתיים הטובים ביותר עבורכם. צוות של יועצי תעסוקה ופסיכולוגים מומחים בוחנים את תוצאות יום האבחון, מנהלים איתכם דיון על המאפיינים התעסוקתיים, השיקולים והרצונות שלכם ועוברים איתכם תהליך חשיבה על רשימת מקצועות שיכולים להיות רלוונטיים לכם.

3: שיחת סיכום והמלצות להמשך - ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים היא דרך טובה בשבילכם להבין מה הצעדים הבאים שלכם בעולם האמיתי. אנחנו נשב איתכם לשיחת סיכום שבה נעבור על השלבים שעברתם במהלך יום האבחון ונכתוב עבורכם סיכום מפורט של התהליך שעברתם ואת ההמלצות שאנחנו ממליצים להמשך הדרך הלימודית והתעסוקתית שלכם.

טיפים לבאים ליום האבחון של ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים

כדאי לעקוב אחרי הטיפים שאנחנו מציעים כאן כדי להגיע יותר מוכנים ליום האבחון שלנו:

דרכי הגעה וחישוב זמני הגעה – לחברת פילת יש מספר סניפים שפרושים ברחבי הארץ. תבררו איזה סניף הכי קרוב למקום מגוריכם, איך אפשר להגיע אליו הכי בקלות ותחשבו זמני הגעה אליו עם התחשבות בעומסי תנועה אפשריים.

תתייצבו ליום האבחון במצב אופטימלי - יום האבחון הוא יום גדוש וארוך. עדיף להגיע אליו במצב אופטימלי כשאתם מרוכזים אחרי שינת לילה טובה וכשאכלתם ושתיתם לפניו. כמו כן, תארגנו לכם אוכל, חטיפים ושתייה למהלך היום שתוכלו לאכול ולשתות בהפסקות. אם קמתם בצורה לא טובה או שאתם לא חשים בטוב, עדיף להתקשר אלינו לתאם מועד חדש להגעה.

תתאמנו על מבחנים דומים שיופיעו ביום האבחון – אנחנו לוקחים בחשבון שאתם אולי לא תהיו בכושר לענות על שאלות כמו שהייתם עונים על מבחנים בעבר. בגלל זה תוכלו למצוא מבחני התנסות לדוגמא באתר האינטרנט שלנו שיעזרו לכם בתרגול לפני שתגיעו ליום האבחון של ייעוץ והכוונה לחיילים משוחררים.

תתלבשו בהתאם – אנחנו מקררים או מחממים את כיתות האבחון שלנו בהתאם לעונות השנה ולכן מומלץ להיערך בהתאם ולהגיע עם ג׳קט או עליונית כלשהי אם יהיה לכם קר מידיי / עם שכבות של לבוש שאפשר להסיר במהלך היום אם יהיה לכם חם מידיי.

 

תגיעו פתוחים לתהליך – המטרה שלנו היא להנחות אתכם לכיוונים שונים שתוכלו לבחור מהם מבחינה לימודית או תעסוקתית. בגלל זה עדיף להגיע פתוחים לתהליך יום האבחון ולקבל בהבנה מבחנים או משימות שלא יהיו ברורות לכם או יהיו קשות מידיי. ככל שתהיו פתוחים ותשתפו יותר, אנחנו נכיר אתכם יותר טוב ונדע לכוון אתכם בצורה היעילה והמקצועית ביותר.

 

שיהיה בהצלחה ביום האבחון!!