פרויקט של רכישת דירה כרוך בממון רב ורוב הציבור נעזר במשכנתא כדי לקנות דירה למגורים. מדובר בנושא סבוך ומי שאינו עוסק בתחום הזה מתוקף עבודתו, אינו מבין בכך מספיק ולכן חושש להתחייב על סכומים כה גבוהים בלי בדיקה מעמיקה.

בחירה של יועץ משכנתאות

כדי להיעזר ביועץ לתחום זה, כדאי לשוחח עם קרובי משפחה או חברים שרכשו לאחרונה נדל"ן. אם הם פנו לעזרתם של יועצי משכנתאות מומלצים והם אכן סייעו להם לסגור את העסקה בתנאים הפיננסיים הטובים ביותר, הם ישמחו להעביר לכם את פרטי ההתקשרות איתם.

כדאי להיפגש עם שני יועצי משכנתאות מומלצים במינימום, לשמוע את ההסברים ואת ההמלצות שלהם, להתרשם מהידע הרוחבי שלהם ומהרעיונות המקוריים שהם מציעים ללקוחות. על פי רמת המקצועיות, המיומנות והאינטואיציה האישית הלקוחות בוחרים יועץ ספציפי והם יוצאים לדרך המשותפת.

הצעות מחיר של משכנתא

הלקוחות יחד עם יועצי משכנתאות מומלצים שלמדו בקורס של פילת, פונים לבנקים השונים כדי לקבל הצעות מחיר קונקרטיות לדירה שהלקוחות רוכשים. יש כמה נקודות קריטיות שהם מיידעים את היועץ כמו עלות הקנייה, הסכום הכספי שחסר להם, מועד העברת סכומי המשכנתא לחברה הקבלנית ועוד.

בנוסף לכך הם מיידעים את יועצי משכנתאות מומלצים לגבי מצבם הפיננסי. מהו גובה ההכנסות החודשיות שלהם, אם מדובר בשכירים בעלי הכנסות קבועות או לחלופין עצמאים בעלי הכנסות משתנות. בהתאם להתנהלות הכספית של בני המשפחה כעת ותוך חשיבה לעתיד כאשר המשפחה תהיה רחבה יותר, יקבע היועץ מהו הסכום המקסימלי שיהיה באפשרותם לשלם בכל חודש.

החלטה חשובה נוספת של יועצי משכנתאות מומלצים של פילת עם הלקוחות, היא מהו פרק הזמן שבו הם ישלמו מדי חודש החזרי משכנתא. אם הם מעוניינים לסיים זאת במהירות, לדוגמה תוך עשר שנים או שהם מעדיפים למשוך זאת לפרק זמן ארוך כמו עשרים וחמש או שלושים שנה, כדי שהסכום החודשי יהיה נמוך יותר.

מחזור משכנתאות

לקוחות רבים פונים אל היועצים הפיננסיים וזאת כדי למחזר את המשכנתא שלהם. אם הלקוחות חתמו על הסכם הלוואה בריבית גבוהה וכעת הריבית במשק היא נמוכה משמעותית, כדאי לבצע תהליך של מכרז בין הבנקים כדי לקבל הצעות מיטביות. בהתאם לכך יועץ המשכנתאות ימליץ להם על אחד המסלולים שהוא הטוב ביותר.

בהתאם לכך מתבצע הליך טכני שכרוך בהרבה התרוצצויות וחתימות. הלקוח מחזיר לבנק את כל הכספים ומצד שני הוא מקבל משכנתא טובה יותר.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל