לאחר השחרור מהצבא צעירים רבים מחפשים את דרכם בחיים ומעוניינים ללמוד מקצוע. הם בוחנים כמה וכמה אופציות של קורסים שונים ומשוחחים עם חברים ועם קרובי משפחה על כך. אומנם יש נושאים רבים שמסקרנים אותם, אך במקרים רבים הם לא מוצאים מקצוע ספציפי שהם ירגישו שיש קליק והוא זה שמתאים עבורם ולכן זהו התחום הלימודי שהם רוצים ללמוד.

בחירה של תוואי לימודים

התחום הלימודי מוביל למקצוע שבו יעסקו הצעירים לאחר השירות הצבאי ולכן הבחירה הזו היא אחד הנושאים החשובים ביותר בחייהם. אם קשה להם לבחור, הדרך המומלצת היא לעבור הליך של הכוונה מקצועית ללימודים. הליך זה מתבצע על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שמכירים את כל הקורסים הקיימים בארץ. באוניברסיטאות ברחבי הארץ, במכללות השונות ובקורסים הפרטיים, אשר מקיפים תחומים רבים.

בקצב הזמן יש מקצועות שפעם למדו אותם כי הם היו נדרשים מאד וכעת אין בהם הרבה עבודה ולכן כמעט לא לומדים אותם, אך לעומתם יש מקצועות חדשים, אשר יש להם דרישה גבוהה ולכן כדאי ללמוד אותם.

היתרון של הכוונה מקצועית ללימודים היא בכך שהמיונים והייעוץ מתבצעים על ידי אנשים מקצועיים ביותר אשר מכירים את כל האופציות הלימודיות ולכן ההכוונה שלהם היא מאד מדויקת.

התאמה מיטבית של לימודים

קיימות כמה שיטות כדי ליצור התאמה אופטימלית של תחום הלימודים לכל אדם. זה מתחיל בראיונות אישיים אשר מתמקדים בתחומי עניין, במידע על הלימודים בתיכון והעיסוק בצבא, מה הם אוהבים לעשות, מה הם עושים בשעות הפנאי ועוד. לאחר מכן מתבצעים גם מבחנים שונים כדי לתהות על קנקנם של המעמדים, להכיר את הכישורים החבויים שלהם ואת הנושאים שהם חזקים בהם.

בתום המסלול, היועצים המקצועיים פורסים בפני המועמד אופציות רבות של מסלולים לימודיים. לא אחת מוצעים להם תחומים שהם אף פעם לא חשבו ללמוד ובמקרים אחרים היועצים מחזקים קו חשיבה מסוים של המועמדים.

אם גם אתם מחפשים מישהו שיסייע לכם לגבש חשיבה על מסלול הלימודים, אנחנו כאן עבורכם כדי להעניק לכם הכוונה מקצועית ללימודים.

שיתוף

פייסבוק
LinkedIn
הדפס
שלח במייל