ייעוץ תעסוקתי

השאלה מה המקצוע המתאים לי היא שאלה שמעסיקה הרבה אנשים. לפעמים אנחנו צריכים עזרה להחליט על התחום שבו אנחנו רוצים לעבוד וכאן נכנס לתפקיד ייעוץ תעסוקתי.

 

מהו ייעוץ תעסוקתי? למי הוא יכול להתאים? ומה חשוב לדעת עליו? חברת פילת יכולה לסייע לכם לבחור את הקריירה או העבודה הנכונה בשבילכם. בחירת מקצוע לחיים היא ללא ספק משימה מאתגרת ומורכבת שהשלכותיה עתידות להשפיע על הצלחתכם במגוון רחב של תחומים בחיים, לרבות, תחום הפרנסה, אפשרויות הקידום המקצועיות, המסגרת המשפחתית ואפילו על מידת האושר שלכם בחיים. לנוכח החשיבות הרבה הנלווית לתהליך בחירת המקצוע, מומלץ להסתייע בשירותי ייעוץ תעסוקתי המשלבים בתוכם מספר מרכיבים חשובים בדרך לבחירת המקצוע, כגון:

  • אבחון תעסוקתי במסגרתו ניתן לאפיין את החוזקות אל מול החולשות שלכם בכל הנוגע להשתלבותכם בתחום תעסוקתי כזה או אחר.
  • סיוע בהתמודדות עם חסמים תעסוקתיים כגון חסמי ידע, מוטיבציה וכדומה
  • הכוון תעסקותי במסגרתו מתבצעת הצלבה בין הנתונים השונים בהליך האבחון התעסוקתי וזאת במטרה להכווין אתכם לקבלת ההחלטות הנכונות ביותר עבורכם.

מהו ייעוץ תעסוקתי?

בחירת קריירה היום יכולה להשפיע על הרבה תחומים בחיים שלכם כמו מידת האושר והסיפוק שלכם ממנה, אפשרויות של קידום בתחום הנבחר ועל מידת הביטחון הכלכלי שלכם. כדי לעזור לכם להגיע לקריירה הרצויה שלכם, אתם יכולים להיעזר בשירותים של חברת הכוון תעסוקתי שמאבחנת אתכם באמצעות מבדקים שיידעו בסופם איזו קריירה מתאימה לכם בהתאם לאישיות, תהליכי החשיבה, תחומי עניין וניסיון השכלתי ותעסוקתי קודם. ייעוץ תעסוקתי משמש אינדיקציה טובה לבחירת קריירה לחיים.

הכוון תעסוקתי
הכוונה תעסוקתית הינו שירות מקצועי המיועד לכל אחד ואחת מבינכם!

למי ייעוץ תעסוקתי יכול להתאים?

לחיילים משוחררים שמחפשים את הצעד הבא בחיים האמיתיים.

לסטודנטים שמעוניינים לשנות תחום התמחות בלימודים.

לאנשים שרוצים לעשות הסבה מקצועית או הכנסה צדדית בתחום חדש.

לגמלאים שיצאו לפנסיה ומחפשים מקצוע חדש לעסוק בו בגמלאות.

בעיקרון, הכוון תעסוקתי יכול להתאים לכל מי שמחפש שינוי תעסוקתי בחייו ורוצה הכוונה מקצועית לגבי התחום שיכול להתאים לו.

איך ייעוץ תעסוקתי עוזר לכם לבחור את הכיוון הנכון?

האישיות שלכם - ניתן לכם לעבור מבחנים בכתב ומול מחשב שיבדקו את מאפייני האישיות והאופי שלכם. דוגמאות לכך: ציורים או משפטים שנבקש שתשלימו, ננחה אתכם לכתוב סיפור קצר שילמד אותנו על מרכיבי האישיות וההעדפות שלכם ועוד מבדקים דומים.

תחומי העניין שמתאימים לכם - יש אנשים שמתחברים יותר למקצועות הומניים ויש כאלה שמתחברים יותר למקצועות ריאליים. המבדקים יעזרו לנו לגבש חוות דעת לגבי המקצועות העדיפים עבורכם.

הכישורים הקוגניטיביים שלכם - אנחנו רוצים לבדוק איך אתם חושבים. אנחנו ניתן לכם מבחנים שעובדים על זיכרון, לוגיקה, מתמטיקה, מרחב ועוד כשהמבחנים יהיו לפי זמן מסוים לכל מבחן.

ניסיון השכלתי ותעסוקתי קודם שלכם - אנחנו ניקח בחשבון את הניסיון ההשכלתי שלכם מבחינת לימודים תיכוניים, השכלה גבוהה וקורסים מקצועיים שעשיתם בעבר. כמו כן, אנחנו נבדוק את הניסיון התעסוקתי שלכם ובמה עסקתם בעבר כי הם ילמדו אותנו באיזה תחומים אתם יותר מתעניינים.

סימולציות קבוצתיות - אינדיקציה טובה בשביל ייעוץ תעסוקתי. פסיכולוג מאבחן ישים אתכם בקבוצה עם נבחנים נוספים וייתן לכם הוראות לגבי סיטואציה מסוימת שאתם צריכים להתמודד איתם. בסימולציה אנחנו נבדוק את כושר קבלת ההחלטות שלכם והיכולת שלכם לשתף פעולה עם משתתפים נוספים.

מטרות הייעוץ המקצועי

ייעוץ תעסוקתי הידוע גם בשם הכוון תעסוקתי מיועד למטרות קידום ושיפור סיכוייכם למציאת מקום עבודה התואם את כישוריכם, הישגיכם ונטיותיכם המקצועיות, וכל זאת במסגרת אבחון תעסוקתי מקדים במסגרתו ניתן לאפיין במדויק את החוזקות והחולשות שלכם בכל תחום תעסוקתי בו אתם מעוניינים לעסוק.

מטרת התהליך היא לסייע לכם בסופו של הליך למצוא את מקום העבודה האידיאלי ביותר עבורכם וכל זאת תוך הצלבה בין הנתונים השונים המאפיינים אתכם לדרישות המקצועיות של מקום העבודה.

אצלנו בקבוצת פילת, החברה המובילה בישראל בתחום האבחון והמיון לשוק העבודה, תוכלו למצוא מגוון רחב של שירותי סיוע וייעוץ מקצועיים בדרך למציאת מקום העבודה האידיאלי ביותר עברורכם.

 

מעוניינים להתייעץ איתנו? לפרטים נוספים בנושא הכוון תעסוקתי צרו איתנו קשר עוד היום, חייגו עכשיו:  03-7679261.