אבחון משולב להתיישבות

האבחון היחיד שמשלב אבחון קהילתי וכלכלי

כיום ישנם יישובים רבים, בכל רחבי הארץ, הנעזרים באבחון המקצועי של פילת לשם בדיקת מועמדים חדשים ליישובם, במטרה לקבל החלטות נכונות ככל הניתן. בין סוגי ההתיישבויות ניתן למצוא יישובים קהילתיים, קיבוצים, מושבים, הרחבות, “בנים ממשיכים” ועוד. סוגי האוכלוסיות מגוונים וכוללים דתיים, חילוניים ויישובים מעורבים.

תהליך האבחון להתיישבות כפי שהוא מתבצע בפילת משלב גם אבחון קהילתי וגם אבחון כלכלי ומנבא בצורה הטובה ביותר את סיכויי הקליטה וההשתלבות ביישוב ובקהילה

Asset 34@3x-8

צוות פסיכולוגים
מומחים ומנוסים

Asset 35@3x-8

שילוב כלי
אבחון חדשניים

התאמת תהליך האבחון
לצרכי היישוב

Asset 33@3x-8

חוות דעת
מפורטת ומתכללת

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שם מלא (חובה)
פונה בשם (חובה)
נושא הפנייה (חובה)
נושא הפנייה (חובה)
שם ארגון (חובה)
טלפון (חובה)
דוא"ל (חובה)
מסכימ/ה לקבל מידע רלוונטי מקבוצת פילת

האבחון היחיד שמשלב אבחון קהילתי וכלכלי

באמצעות האבחון אנו מעריכים את אפשרות ההסתגלות וההשתלבות של המועמדים ביישוב שאליו הם מעוניינים להצטרף.
הערכה מוקדמת של סיכויי הקליטה במסגרת היישוב עשויה למנוע עגמת נפש מהמועמדים ומהיישוב כאחד.

Asset 37

אבחון קהילתי

האבחון הקהילתי מנבא את התאמת המשפחה לאופי היישוב ומנבא את סיכויי הקליטה וההשתלבות. בתהליך האבחון אנו מנסים להתחקות אחר תכונות אישיותיות באמצעות כלים פסיכולוגיים, כמו ראיון אישי עם מאבחן ותרגילי מצב שמכוונים להשתלבות ביישוב, וכך ניתן להעריך יכולות תפקוד, עצמאות, יכולת הסתגלות לכללים מסגרתים, יכולת השתלבות חברתית ומכוונות למעורבות חברתית וקהילתית.

Asset 38

אבחון כלכלי

האבחון הכלכלי מנתח את אופי התנהלות הכלכלית של הנקלטים, ומאפשר לאמוד את מידת הסיכון הכלכלי שבקליטתם. אבחון זה כולל ניתוח הנכסים וההתחייבויות שלהם וכושר ההשתכרות. קליטה של חברים ליישוב טומנת בחובה מחויבויות כלכליות משמעותיות וארוכות טווח. מאפייני ההתנהגות הכלכלית של משפחה נקלטת בישובים הינה מרכיב משמעותי לניבוי סיכויי ההצלחה של קליטה אפקטיבית של חברים ליישוב לזמן ארוך.

על האבחון ההתיישבותי בפילת

Asset 40

ניסיון ומומחיות

לפילת ניסיון רב של עשרות שנים בתחום האבחון בכלל ובתחום האבחון להתיישבות בפרט. השילוב של ההבנה המקצועית בתחום האבחון והיכרות מעמיקה עם צרכי ההתיישבות מאפשרת לנו לספק תהליך איכותי ומקצועי לטובת קליטה איכותית

Asset 8

התאמת האבחון
לצרכי היישוב

תהליך האבחון מתחיל באפיון הצרכים של היישוב ומוגדר באמצעות כלי ייחודי שפיתחנו הנקרא "פרופיל יישוב". הפרופיל המפרט את הקריטריונים החשובים ליישוב והמאפיינים החברתיים המרכזיים שאליהם המועמדים נדרשים להתאים

Asset 39

חוויית מועמד

פילת שמה את המועמדים שלכם במרכז. המועמדים חווים חוויה מעצימה ומכבדת לפני, במהלך ולאחר יום האבחון

Asset 41

חוות דעת

בתום יום האבחון, מקבלים נציגי היישוב דוח מפורט נקודות חיוב ושלילה וסיכום מתכלל על המועמדים

מיון להתיישבות

פילת רכשה ניסיון רב באבחון להתיישבות, ומקפידה על תהליך מסודר של קשר עם הישוב, הכרת מאפייניו ודרישותיו, והדרכת ועדת הקליטה בשימוש נכון בדוחות האבחון. הואיל ולכל יישוב אופי ייחודי משלו, מכוונים המבדקים לערוך התאמה מיטבית בין מאפייני המועמדים לקריטריונים של היישוב. כל יישוב ממלא שאלון לניתוח הפרופיל הספציפי שלו. באמצעות האבחון אנו מנתחים את אישיות המועמדים, תכונותיהם וציפיותיהם מהיישוב, כדי לנסות לנבא התאמה זו.

יום האבחון כולל שאלונים ייעודיים, ראיון אישי ומבחנים קבוצתיים. מועמדים שהינם בני זוג מוזמנים יחד ונבחנים באותה קבוצת נבחנים. ניתן לבצע ימים מרוכזים לאבחון קבוצות.

הלקוחות שלנו