ייעוץ ארגוני ומצוינות ארגונית

בפילת, אנו מאמינים שכל אדם וכל ארגון יכולים להציב לעצמם את הרף הגבוה ביותר – ולעמוד בו.

אנו מסייעים ללקוחותינו לעמוד ביעדים העסקיים, להכשיר ולהניע את עובדיהם למימוש אסטרטגיות מוסכמות וליצור מוכנות ארגונית לשינויים עתידיים.

צרו קשר לקבלת פרטים נוספים

שם מלא (חובה)
פונה בשם (חובה)
נושא הפנייה (חובה)
נושא הפנייה (חובה)
שם ארגון (חובה)
טלפון (חובה)
דוא"ל (חובה)
מסכימ/ה לקבל מידע רלוונטי מקבוצת פילת

Asset 25

ייעוץ ארגוני – מענה לשינוי .

לאחר שתקבלו את הייעוץ הארגוני המקיף של פילת יהיה ניתן להבין במדויק את צרכיו של הארגון שלכם ולאחר מכן להתאים את המערכות הרלוונטיות עבורו.
Asset 24

פתרונות ותהליכים אשר יקחו את הארגון צעד אחד קדימה .

כאשר ארגון נדרש להתאים את עצמו לסביבה משתנה, בין אם מדובר בצמיחה, מיזוג או שינויים במבנה השוק, אנו נדע בדיוק כיצד לאתר בעיות מהותיות שמונעות מן הארגון שלכם לממש את הפוטנציאל שלו, ולהציע את הדרך היעילה ביותר לפתור אותן ולהצעיד את הארגון קדימה.
Asset 23

יעוץ ומצויינות ארגונית .

בעולם התעסוקה המשתנה, ארגונים חייבים להיערך לשינוי על מנת להישאר רלוונטיים. היערכות כזו דורשת בחינה מחדש של תפקידים, צוותים ותהליכי עבודה. אנו מציעים תהליכים אסטרטגיים שמסייעים לארגונים לבחון את המוכנות שלהם, להיערך לשינוי ולהמשיך להוביל גם בעולם החדש.

מחלקת המצוינות הארגונית של פילת מספקת ארגז כלים מגוון המסייע להנהלות לעמוד ביעדים העסקיים, להשתפר באופן קבוע וליצור תשתית לשינויים עתידיים.

Asset 3@4x

שיפור והתאמת התפיסה התפעולית לצרכי הארגון ושירותיו, לרבות עיצוב מבנים ארגוניים, תהליכי עבודה, הגדרות תפקידים, מדדים, שגרות ניהול ובקרות

Asset 2@4x

עיצוב והטמעת תהליכי הערכה ומדידה לרבות סקרים ארגוניים, הערכות עובדים ומשוב 360, בשילוב מערכות תומכות

Asset 1@4x

הטמעת מערכות HR לניהול ההון האנושי, כפועל יוצא של התפיסה שתהליכים ארגוניים המשלבים כלים טכנולוגיים חדשניים יסייעו בזיהוי, פיתוח וקידום האנשים הטובים ביותר, שיצליחו לעזור לארגון להטמיע מצוינות ולייצר יתרון תחרותי ארוך טווח

היכרות ומיפוי המצב הקיים: תהליכי העבודה, ציפיות, צרכים ופוטנציאל לשיפור.

תוכנית ההתערבות: איפיון מעודכן של תהליכי עבודה ושגרות ניהול, תפיסה ארגונית ותוכנית עבודה ליישום.

יישום והטמעה: יישום התוכנית שגובשה הלכה למעשה וניהול השינוי.

פיתוח ארגוני

מחלקת הפיתוח הארגוני של פילת מספקת ייעוץ ארגוני בתהליכי חשיבה ותכנון אסטרטגיים, מלווה תהליכי שינוי מערכתיים, מבצעת קשת רחבה של ניתוחים אסטרטגיים ומסייעת בגיבוש חזון וערכים ארגוניים.

ייעוץ ופיתוח ארגוני

המחלקה גאה במיוחד ביכולתה לפתח אנשים מצוינים בתוך הארגון, כחלק מאסטרטגיית ההעצמה הארגונית. פעילות זו כוללת גיבוש והטמעת תכניות פיתוח לשדרת הניהול, ניהול טאלנטים, פיתוח מנהלים, פיתוח צוותי עבודה, קואוצ'ינג למנהלים, למידת עמיתים ועוד.

הלקוחות שלנו