גיוס במיקור חוץ

פתרונות גיוס גמישים אצלכם בארגון.

אם אתם זקוקים לתגבור מערך הגיוס לתקופה מוגבלת או שאם אתם מעדיפים להתעסק עם הליבה של הארגון ולהשאיר את הגיוס למומחים תכירו את שירות הגיוס ב-Outsourcing בקבוצת פילת.

עובדים מומחים ומנוסים מגיעים אליכם לארגון ומבצעים תפקידים שונים בתחום ה - HR

ניהול העובדים וביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר הם באחריותנו

אתם נהנים מגמישות עסקית ותפעולית

אתם בוחרים את אופן ההתקשרות: לפי פרויקט או לפי תקופת התקשרות

אתם בוחרים אם העבודה תתבצע במשרדים שלכם או במשרדי פילת

להצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים

שם מלא (חובה)
פונה בשם (חובה)
נושא הפנייה (חובה)
נושא הפנייה (חובה)
שם ארגון (חובה)
טלפון (חובה)
דוא"ל (חובה)
מסכימ/ה לקבל מידע רלוונטי מקבוצת פילת

השירותים המוצעים

Asset 12

רכזי גיוס

רכז גיוס מנוסה מטעמנו יגיע אליכם לארגון, ימיין קורות חיים, יבצע ראיונות טלפוניים ופרונטליים ויסנן את המועמדים שאינם מתאימים לתפקיד

Untitled-5

Back Office

שירותי גיוס הניתנים בצורה שעתית, ניתן להשתמש בשירותי Back Office למיון קורות חיים או לראיונות טלפונים. השירות מיועד לתת גיבוי וחיזוק למערך הגיוס.

Asset 1

מרכז גיוס: CV CENTER

צוות מומחה המורכב ממנהל ומספר רכזי גיוס (לפי הצורך) יגיעו אליכם ויקימו מרכז גיוס אצלכם בארגון שירכז את כל פעילות הגיוס של הפרויקט או של הארגון.

מילה מהמומחים...

ארגונים רבים מזהים היום את המיקור חוץ כשיטת עבודה שמקלה על התפקוד הארגוני ומאפשרת למערך הגיוס גמישות מירבית תוך שמירה על סטנדרטים מקצועיים גבוהים.

אתי מסלתי
מנהלת תחום גיוס ומיקור חוץ

הלקוחות שלנו

גיוס עובדים עם פילת

גיוס צוות הוא נושא אקוטי בכל עסק. מנהלי החברה מעוניינים תמיד לצרף לשורותיהם עובדים מקצועיים, אמינים ובעלי תכונות ספציפיות שחשובות לתחום העיסוק.

אופציות של גיוס ישיר של עובדים

יש מקומות עבודה שבהם מנהל משאבי אנוש או אדם שאחראי על גיוס, מפרסם באתרי האינטרנט השונים מודעות על הצורך שלהם בעובד זה או אחר על פי תפקידים, רמות ידע, המיקומים של המשרד או המפעל ועוד. הם אלו שמקבלים את קורות החיים במיילים, מבצעים את הסינון הראשוני של גיוס עובדים ולאחר מכן משוחחים טלפונית עם המועמדים הרלוונטיים.

לאחר מכן מתקיימת שיחה פרונטלית, או בזום עם המועמדים שהגיעו לישורת האחרונה. יש מקרים שבהם מתקיימת רק שיחה ובמקרים אחרים מבצעים למועמדים שיחות עם כמה פונקציות בחברה כמו המנהל הישיר, המנכ"ל ועוד.

גיוס באמצעות חברות איתור והשמה

האופציה המועדפת על חברות רבות היא גיוס עובדים באמצעות חברה מקצועית ביותר אשר מתמקצעת באיתור מועמדים שהם המתאימים ביותר לתפקיד המוצע. מדובר באנשי מקצוע מהשורה הראשונה שיש להם מיומנות רבה בתחום זה ולכן הם יודעים כיצד לשלוף מתוך כלל המידע שהם מקבלים מהמועמדים השונים את העובדים שיהיו הרלוונטיים והמתאימים ביותר.

עם המועמדים הללו הם מקיימים שיחות ענייניות ועמוקות ובהתאם להתרשמות של מומחי גיוס עובדים, הם מזמנים אותם לשיחות פרונטליות, לסוגים שונים של מבחנים המראים את רמת האמינות, הידע שלהם, אופן ההתנהלות שלהם עם עובדים והנהלה, התאמה לתפקיד, כישורי ניהול ועוד.

סיעור מוחות עם הנהלת החברה

לאחר המבחנים הללו הנתונים של כל מועמד מתבהרים, יש כיוונים של התאמה ולכן מי שעוסק בנושא גיוס מיידע את מנהלי החברה על מציאת המועמדים המתאימים כדי שהנהלת החברה תבחר מתוך ההיצע של המועמדים המתאימים את האחד שהוא הנכון ביותר עבורם.

הם עוברים על כל הנתונים המרשימים, רואים את ההבדלים ביניהם, את היתרונות ואת החסרונות של מועמד זה או אחר ובהתאם לכך הם מחליטים לזמן מועמד אחד לשיחה או כמה מהם וזאת כדי להיות שלמים עם ההחלטה. צוות גיוס עובדים מצביע בדרך כלל על המועמד המוביל, כיוון שהוא המתאים ביותר לאופיו של מקום העבודה ולתפקיד המוצע.

אם אתם זקוקים לעובד בכל דרג בחברה שלכם, אתם מוזמנים להשאיר כאן את פרטיכם. צוות גיוס עובדים מקצועי שלנו שהוא בעל רזומה עשיר ומסוגל לבצע התאמות מקצועיות מעולות בין העובד לבין החברה המגייסת, התוצאות מדברות בעד עצמן.