שירותי הגיוס של פילת

ארגונים רבים מתקשים בגיוס עובדים איכותיים ומבזבזים זמן ומשאבים על איתור וסינון.

הכירו את שירותי הגיוס מקבוצת פילת – המומחים של פילת מסייעים לכם בכל שלבי הגיוס ומגישים לכם את המועמדים האיכותיים והמתאימים לתפקיד.

Asset 1

כל התהליך
במקום אחד

Asset 2

מומחיות בתעסוקה
במשאבי אנוש

Asset 33@3x-8

שילוב של אבחון
מקצועי

Asset 3@2x-8

מערכות טכנולוגיות
תומכות לניהול התהליך

השאירו פרטים ונבנה לכם את הפתרון שהכי יתאים לכם

שם מלא (חובה)
פונה בשם (חובה)
נושא הפנייה (חובה)
נושא הפנייה (חובה)
שם ארגון (חובה)
טלפון (חובה)
דוא"ל (חובה)
מסכימ/ה לקבל מידע רלוונטי מקבוצת פילת

מומחי הגיוס שלנו נקראים לאתגר

ארגונים רבים מתקשים למצוא מועמדים המחזיקים בכישורים ובניסיון הנדרשים להם.

זוהי תופעה גלובלית, עמה מתמודדות חברות כמעט בכל השווקים המפותחים והיא אינה צפויה להיפתר בשנים הקרובות.

צוות מומחי הגיוס של פילת נקראים לאתגר ומציעים לארגונים לקחת אחריות על כל תהליך גיוס בכירים, כדי שאתם תוכלו לבחור את המועמד המתאים לכם ביותר.

על מנת שתוכלו למצוא את הבכירים הנכונים ביותר עבור החברה, תצטרכו להיעזר בחברה שמבינה כיצד לבחון היטב כל מועמד. חברת גיוס בכירים כמו פילת תוכל לבחון את המועמדים השונים ולוודא כי בסופו של דבר אך ורק הטובים ביותר יעברו את הסינון.

השמת בכירים

החברה שלנו הפכה לשם נרדף למושג של השמת בכירים ומבחינתכם תוכלו רק להרוויח בכך. אם תבחרו בטובים ביותר תוכלו להבטיח כי תהיה התאמה מושלמת בין יכולת המועמד הבכיר ובין דרישות התפקיד. אנו יודעים לעשות עבודתו בהיבט זה מתוך נקודת מבט מאוד רחבה וזאת תוך כדי שימוש במגוון רחב מאוד של טכנולוגיות ואמצעים אשר אנו עושים בהן שימוש. בחירה בנו תהיה בחירה בטוחה בעצם.

מילה מהמומחים...

בשוק התעסוקה של היום ארגונים רבים משוועים לעובדים איכותיים ומתקשים לגייס. הידע, המקצועיות והניסיון שהצטברו בפילת יחד עם הבנה מעמיקה של תחום התעסוקה מניבים ללקוחות שלנו הצלחות משמעותיות בתחום הגיוס

אתי מסלתי
מנהלת תחום גיוס ומיקור חוץ

השמה וגיוס בכירים עם חברת פילת

השמת בכירים בהייטק ובארגונים גדולים היא תהליך מורכב שאינו דומה לגיוס רגיל של עובדים מן המניין. דרישות התפקיד ויכולות העובד הן מורכבות ומעמיקות יותר. על כן מומלץ לפנות לחברת השמה שהיא בעלת שיטות ויכולות אבחון גבוהות ומתקדמות. בתהליך יסודי של צוות מומחים משולב יגיעו המאבחנים לתוצאות הטובות ביותר שיבטיחו את גיוס המועמד המתאים ביותר לתפקיד.

תהליך השמת בכירים

התהליך היסודי לאיתור המועמד המתאים מורכב מארבעה שלבים עיקריים ומתחיל עם פגישה בין חברת ההשמה לארגון שברצונו לגייס בכירים במטרה משותפת להכיר את צרכי הארגון, דרישות התפקיד הספציפי וחזון הארגון.

בשלב השני מתבצע איתור מועמדים על ידי מומחי sourcing. כאשר הושלם תהליך זה מתחיל תהליך מיון ואבחון שנעשה על ידי צוות מומחי השמת בכירים בליווי פסיכולוגים.

כיצד מתבצע תהליך המיון

כבר מהשלב הראשון המטרה היא ליצור מצד אחד חוויה טובה למועמד שתעניין אותו להשתייך לארגון, ומצד שני תהליך מדויק עבור הארגון שיצור ניבוי של המועמד המתאים ביותר.

אחד הדברים החשובים שעוזרים לתהליך הוא ליווי על ידי פסיכולוג בכיר שנותן חוות דעת מגובה בחתימתו.

עבור המועמד תהליך המיון אמור מהרגע הראשון להיות דיסקרטי ומעצים. מועמד שמרגיש בנוח בתהליך המיון  יראה את יכולותיו האמיתיות בטבעיות.

תהליך האבחון אינו חף מאתגרים עבור המועמד, השמת בכירים כוללת את אחד מתהליכי האבחון המשמעותיים ביותר באספקת מידע איכותי על יכולות המועמד והוא ״סימולציית זמן אמת״. אבחון ״סימולציית זמן אמת״ מדמה יום עבודה של מנהל בכיר בארגון, נדרש ממנו להתמודד עם אתגרים, לתמוך ולתת מוטיבציה והנעה לעובדים, לנהל את עצמו, לתכנן אסטרטגית וטקטית את פעילות הארגון  ולקבל החלטות ניהוליות מכריעות.

אמצעי אבחון נוספים שנמצאים בשימוש בתהליך המיון הן ראיונות, הן עם מאבחן בכיר והן עם פסיכולוג בכיר שמוודאים ועוקבים, כדי לוודא שתהליך המיון בוצע בצורה מדוקדקת ואיכותית שמבטיחה את מציאת המועמד המתאים ביותר לתפקיד. מתוך אמונה באיכות התהליך הפסיכולוג הבכיר גם יצהיר עליה בחתימתו.

הארגון יקבל בסוף התהליך חוות דעת על כל אחד מהמועמדים לתפקיד וגם דירוג של התאמת המועמדים לתפקיד ביחס זה לזה.

גיוס בכירים

תהליך האיתור הוא שונה במעט מתהליך השמת בכירים שפורט למעלה ודומה לתהליכי מיון סטנדרטים מוכרים יותר כמו שאלוני אישיות מפוקחים על ידי פסיכולוגים, ראיון אישי, מבחנים פסיכוטכניים קצובים בזמן הכוללים פתירת בעיות חשבוניות ולוגיקה, וכן דינמיקה קבוצתית.

השאירו את פרטיכם באתר ונתחיל יחד בתהליך מציאת העובד המתאים ביותר לארגון שלכם.