אבחון למועמדים

אבחון למועמדים. לכל ארגון. לכל תפקיד. לכל רמה.

במכון פילת אנו מציעים פתרונות אבחון שונים, המותאמים באופן מיטבי לצרכים הספציפיים של כל אחד ואחד מלקוחותינו – ולכל אחד מהתפקידים הרלוונטיים בארגון. אנו עמלים כל העת על פיתוח כלי אבחון חדשניים, אשר יספקו מידע מהותי לגבי זהותם התעסוקתית של המועמדים, תוך התמקדות בהיבטים הרלוונטיים לתפקידים הפנויים בארגון.
לעיתים, אנו משתמשים במגוון כלים אשר גוזלים זמן רב מהנבחנים, ואנו פועלים כל העת בכדי לאזן בין הרצון לא להעמיס בשעות האבחון מחד, לבין המחויבות לספק תמונה הוליסטית מאידך. בסופו של הדבר, ההחלטה לגבי מבנה יום האבחון הינה תולדה של צרכיו של הלקוח ושל המאפיינים הייחודים של התפקיד הנדון.
בסיום ימי האבחון מתקבלת חוות דעת הנכתבת על-ידי פסיכולוגים מנוסים. אנשי המקצוע שלנו מתבססים על המידע הרב שמצטבר במהלך תהליך האבחון, ומסכמים עבור הלקוח את ההיבטים המשמעותיים בנוגע להתאמתו או אי התאמתו של המועמד לתפקיד. חוות הדעת נכתבת על פי דרישות התפקיד הספציפי ומהווה בסיס להמשך תהליך המיון הפנים ארגוני, כאשר ניתן למקד את המשך התהליך בסוגיות הקריטיות שהועלו מתוך יום האבחון. מטרתנו היא להוות כלי תומך החלטה עבור הארגון שלך בכל הקשור לגיוס מועמדים ותהליכי קידום עובדים.

יחד, נמצא את הדרך היעילה ביותר לגיוס כוח האדם המתאים עבורך.