תיעוד ידע


מי לא חושש מאיבוד ידע ארגוני נצבר, בעקבות תחלופת עובדים ועזיבת “עובדי מפתח”?

אנו בפילת נסייע לך לתעד את נהלי ותהליכי העבודה ולשמור על סדר ואחידות, באמצעות תהליך שיטתי ומתודולוגי שמטרתו שימור הידע הארגוני ומניעת “בריחת ידע” בעקבות תחלופת/עזיבת עובדים. התהליך כולל איסוף המידע ואיתור “מומחי תוכן”, זיקוק הידע הארגוני ותיעודו במגוון אמצעים בהתאם לצרכיך (מתוקשב, חוברת, מדריך למשתמש וכו’).

שירותי תיעוד הידע שלנו כוללים:
  • ניתוח תהליכי תיעוד ושימור הידע הארגוני והצפת הפרקטיקה הקיימת (ה”מה” וה”איך”) – אופן שמירת הידע, תהליכי עדכון הידע, גורמים אחראים וסוגי המידע הקיימים.
  • איתור מומחי התוכן ו”אנשי מפתח” בקרב עובדי הארגון.
  • שימוש במתודולוגיות לאיסוף ידע תיאורטי ותפעולי (הגלוי והסמוי) – תצפיות, ראיונות, קריאת חומרים כתובים, Benchmark ועוד.
  • זיקוק הידע הארגוני והבנייתו בהתאם לצרכי ומאפייני הארגון – באמצעות ניתוח עיסוק, כתיבת תהליכי עבודה מובנים ועוד.
  • שימור הידע ותיעודו במגוון שיטות – חוברות, תוצרים מתוקשבים והמחשות באמצעות תמונות וסרטוני ווידאו.
  • אפשרות לפיתוח מערכי הדרכה ותכניות הכשרה – בהתבסס על תוצרי תהליך תיעוד הידע.
לקוחות מרוצים:
kulickeNsoffa ” קיבלנו את החומרים ששלחתן, ורצינו להודות מכל הלב על עבודה מקצועית מעבר לכל ספק. החוברות נראות נהדר, מאורגנות, ידידותיות למשתמש ונעימות למראה. אני אסירת-תודה על עבודה סופר מקצועית, מהירה, מדוייקת, על התפיסה שלך החדה ויכולת להפוך את הבלגן למערכת ידע מסודרת, על הכישרון המדהים שלך להבין את התהליך שלא הכרת אף פעם ותוך כדי כמה תצפיות לפרט אותו עד העומק! אני מסתכלת על הפרויקט הזה כעל פרויקט מוצלח יוצא מן הכלל! אני אישית מאוד התרשמתי ממך ומהחברה שלכם (מכוון שהצגת אותה בצורה מצויינת) ואני אשמח לעבוד אתכם בהמשך  הרבה תודה על נסיון ראשון מוצלח של עבודה משותפת! תודה רבה !! קטי “