שיטות מיון עובדים

גיוס עובדים חדשים לשוק התעסוקה המודרני, היא ללא ספק משימה מורכבת ומאתגרת המחייבת אתכם להסתייע בשיטות המתקדמות והחדשות ביותר בעולמות האבחון והגיוס.

 

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע מרשים של פתרונות גיוס המבוססים על שיטות מיון עובדים הכוללות בתוכן הליכי מיון מקדימים של מכון אבחון מקצועי, מבחני אישיות, ראיונות אישיים ועוד.

גיוס מהיר וחיסכון משמעותי בזמן 

שיטות אלו, נועדו לבחון את המיומנויות השונות של המועמדים ולבחון את יכולת התמודדותם עם המשימות השונות הנדרשות והרלוונטיות לביצוע התפקיד אותו אתם מייעדים לטובים ביותר מביניהם. שיטות מיון עובדים מיושמות כיום ברוב המוחלט של המקרים באופן ממוחשב, דבר המפשט את התהליך ומאפשר למגייסים לקצר באופן משמעותי את הליך הגיוס ובכך לחסוך זמן וכסף לחברה המגייסת.

שיטות מיון – מה הן כוללות?

בין יתר אותן שיטות מיון עובדים נכללים מבחני אישיות, במסגרתם המועמדים נדרשים לענות באופן חופשי על שאלות מסוגים שונים, כאשר מטרת התהליך היא לבחון את תגובותיו של המועמד למצבים שונים. כמו כן, ישנן שיטות מיון אשר משלבות בתוכן מבחני מצב (סימולציות) קבוצתיים במסגרתם המועמדים נדרשים לבצע משימות שונות הרלוונטיות לתפקיד המיועד, וכל זאת במסגרת שיתוף פעולה מלא עם מועמדים נוספים לתפקיד. במקביל, שיטות המיון המודרניות משלבות בתוכן ראיונות עבודה אישיים אל מול המועמד/ת, וכמובן, מילוי שלאונים וטפסים שונים אשר נועדו לצרכי המיון הראשוני.

שיטות מיון עובדים
שיטות מיון עובדים נועדו לצורך התאמה אופטימלית של המועמד לתפקיד לבין יכולותיו המקצועיים!

היתרונות של שיטות מיון עובדים

 

באמצעות שיטות מיון עובדים אלו, ניתן לפעול באופן מהיר, נקודתי ותכליתי לאיתור המועמדים הטובים ביותר ולקיים עימם סבב של מבחנים ממחושבים שממצאיהם יאפשרו לחברה המגייסת לצרף לשורותיה רק את הטובים ביותר. את השיטות המודרניות לצרכי מיון עובדים, ניתן ליישם באמצעות מספר דרכים שונות כגון: יום אבחון מלא, יום אבחון מלא, מבדקים ממוחשבים דרך האינטרנט ועוד. חשוב לציין ששיטות אלו מותאמות לצרכי איתור מועמדים לאיוש משרות שונות בחברה, לרבות, תפקידי מפתח, הנהלה בכירה, איתור עתודה ניהולית ועוד.

 

אצלנו בחברת פילת מקבוצת היי קפיטל, תוכלו להבטיח לעצמכם את המענה המקיף, המקצועי והרחב ביותר בעולמות האבחון והגיוס. לפרטים מלאים בנושא צרו איתנו קשר -  03-7679222