סקר ארגוני

האנשים שעובדים בארגון הם אחד הגורמים המרכזיים שמשפיעים וקובעים את הצלחת הארגון והחברה.

מרכיבים כמו גובה שכר, קשרים חברתיים, יחסי עובד מעסיק ומצב העובד, משפיעים על המוטיבציה של אותו עובד לבוא בבוקר אל מקום העבודה, לעשות את עבודתו במקצועיות ולשאוף להתקדם ולקדם הליכים בחברה. בכל שנה ושנה חברות וארגונים רבים בוחרים לבצע סקר שימדוד את שביעות הרצון של העובד ממקום העבודה, הנקרא סקר ארגוני.

מדוע חשוב לעשות סקר ארגוני 

 

הסקר הארגוני הוא כלי חשוב לחברות ולארגונים בעזרתו הם מצליחים להבין מה מרגישים העובדים. בהתאם לתובנות הנובעות מהסקר החברה או הארגון מבינים אילו מהלכים לעשות ואילו משאבים להשקיע כדי לשפר את הקשר בין העובד לארגון.

הסקר הארגוני הוא בעצם שאלון שמנסחת החברה ומעבירה לכלל עובדיה, המשמש לה ככלי מחקר וסטטיסטיקה. בהתאם לתוצאות השאלון החברה מצליחה לנתח כמה אחוזים מהעובדים חוו הרגשה מיוחדת ולדעת על איזה רכיב עליה לשים את הדגש בתקופה הקרובה. לדוגמה, אם העובדים מרגישים שאינם חווים שקיפות מול ההנהלה, אפשר ליצור תהליך במהלכו בסוף כל חודש ההנהלה תפרסם מסמך בו מפורטת התנהלות החברה באותו חודש, שאיפות החברה הלאה, דגשים מיוחדים לעובדים וכן הלאה.

שינוי קטן שמוביל לשיפור גדול

 

כל חברה וארגון מורכבים ממספר של עובדים, בין אם גדול או קטן, ולא תמיד מה שטוב לאחד טוב לשאר או להיפך. על מנת שחברה תצליח בשוק בו היא עובדת, היא זקוקה שהמשאב האנושי שלה יהיה חדור מטרה, מקצועי וייהנה לבוא לעבודה. עובד מקצועי ושאפתן הוא עובד שמרגיש מסופק מעבודתו ושכרו, יש לו יכולת להתקדם בדרג החברה ומצליח ליצור קשרים חברתיים. הסקר עוזר לחברות לעלות על נושאים בעייתיים שזקוקים לשינוי, ובעזרת השינוי ליצור סביבת עבודה טובה יותר שתגרום לחברה להצליח.

קבוצת פילת הינה החברה הוותיקה בארץ לאבחון תעסוקתי וכן מרכז הערכה.

להצעות מחיר עבור סקר ארגוני 

 

אתם בעלי חברה או ארגון שרוצים שהעסק יגיע להצלחות גדולות יותר? אכפת לכם מהעובדים המועסקים תחתיכם? אתם מרגישים שיש צורך בשינוי אבל לא ברור מהו? פנו עוד היום לפילת! אנחנו בפילת נעזור לכם להרכיב סקר ארגון אותו העובדים ימלאו, לנתח אותו ולהציע מגוון רחב של פתרונות שיעזרו לחברה להשתפר.

לפרטים נוספים והצעות מחיר צרו איתנו קשר - 03-7679261