ניהול צוות עובדים

ניהול נכון של צוות העובדים, יכול להוביל לתוצאות מרשימות בכל הנוגע לתפוקת העובדים ומיצוי הפוטנציאל התעסוקתי הטמון בכל עובד ועובדת בארגון, בחברה או בבית העסק.

יחד עם זאת, ניהול צוות עובדים הינה משימה מורכבת ומאתגרת המחייבת מצד אחד השמה מקצועית של צוותי הניהול, ומצד שני, מתן כלים מקצועיים לצוותי הניהול בדרך לעמידה ביעדים המוצבים בפניהם.

טיפים מעשיים לניהול נכון של צוות העובדים

  • על מנת לאפשר לצוותי הניהול לשכלל את יכולותיהם הניהוליות בכל הנוגע להובלת צוות העובדים, מומלץ למנות תחת כל מנהל צוות עובדים, סגן מנהל שהגדרת תפקידו תהיה לסייע באופן מעשי למנהל הבכיר. את הסגן, מומלץ לבחור ברוב המקרים מתוך צוות העובדים הקיים.
  • כמו כן, מומלץ להציב יעדים מדידים וברי יישום בפרקי זמן סבירים, וזאת על מנת לאפשר לצוות הניהול להתפתח תוך כדי תנועה ולמקסם את יכולותיו. הצבת יעדים מדידים וברי יישום, הוכחה כאחת מהפעולות המעודדות מוטיבציה בקרב העובדים וזאת בהתאם לממצאי מחקרים שונים בענף התעסוקה.
  • ניהול אסרטיבי ובאותה נשימה גם "ידידותי" לסביבה- מנהל טוב הוא קודם כל איש מקצוע היודע לגרום לכפופים לו להוציא מעצמם את המיטב, ולכן, קיימת חשיבות רבה לכך שהמנהל האחראי על ניהול צוות עובדים יידע לתמרן בין הצד האסרטיבי הנלווה לתפקיד לבין הצד ה-"ידידותי" במסגרתו הכפופים שלו יהיו מוכנים ללכת אחריו כמנהיג וכעמית לעבודה כאחד.

ניהול צוות עובדים

"הטובים לניהול" - כיצד?

כיום, יותר ויותר ארגונים, חברות ועסקים במשק הישראלי, מודעים לחשיבותו של הליך אבחון  שבמסגרת השמה מקצועית של צוותי הניהול, וזאת גם במקרים בהם הצוות הניהולי נבנה באמצעות עתודה ניהולית בקרב עובדי הארגון, החברה ובית העסק, וגם במקרים בהם צוותי הניהול מגויסים מבחוץ.

גיוס נכון של צוותי הניהול וצוות העובדים אשר יאיישו תפקידי ניהול בכירים, מתאשר בין היתר בעזרת מבחני אישיות  להשמת בכירים ומנהלים, כאשר מבחנים אלו נועדו לצרכי בחירת הצוות הניהולי הטוב ביותר בהתאמה מלאה לצרכי הארגון, החברה או בית העסק.

רוצים לדעת יותר על הליכי אבחון וגיוס למטרות איוש תפקידי ניהול בחברתכם? מעוניינים לדעת על ניהול עובדים? אצלנו בקבוצת פילת תוכלו למצוא את הידע והניסיון המורחב ביותר בתחום. לפרטים נוספים חייגו עכשיו: 03-7679261