אבחון תעסוקתי

כדי להוריד את העומס ממחלקות משאבי האנוש בחברות או ארגונים גדולים במשק הישראל, חלק מהחברות והארגונים מחליטים להשתמש בשירותים של חברת השמה מומחית.

 

חברת ההשמה מעבירה את המועמדים הפוטנציאליים של החברות או הארגונים לתפקידים אצלם תהליך של אבחון תעסוקתי כדי לבדוק את מידת ההתאמה שלהם לתפקידים. במידה ונבחרתם לעבור אבחון תעסוקתי מקצועי דרך חברת ההשמה פילת להתמיין לתפקיד בארגון או בחברה, אנחנו מספקים כאן הסבר לגבי יום האבחון שאתם הולכים לעבור.

הגעה ליום אבחון תעסוקתי בפילת

כל יום אבחון תעסוקתי מותאם בהתאם לדרישות והבקשות של הארגון או החברה שאליה אתם מתמיינים. כאשר אתם תגיעו ליום האבחון התעסוקתי, אתם תקבלו הסבר עם פירוט על היום שאתם הולכים לעבור.

אבחון בפילת נמשך, בדרך כלל, יום שלם (7-9 שעות) - לחץ/י למידע על הסניפים

עם זאת, לא כל הנבחנים בפילת עוברים את מתכונת האבחון התעסוקתי המלאה. ישנם לא מעט תפקידים בהם האבחון התעסוקתי מתבסס רק על חלק מסוגי המבחנים - בהתאם למתכונת אשר סוכמה עם הארגון או החברה. במקרים אלה, עשוי יום המבחנים לכלול מבחני כישורים בלבד, במקרים אחרים סימולציות או ראיון בלבד. מתכונות מקוצרות אלו נמשכות בדרך כלל מספר שעות בלבד. ישנם מקרים בהם חברות או ארגונים מעדיפים לפצל את האבחון למספר שלבים ורק מועמדים אשר עברו שלב אחד של מבחנים ממשיכים לשלב הבא.

במסגרת יום האבחון תיקחו חלק במשימות מסוגים שונים. להלן הסבר קצר לגבי כל אחד מסוגי המשימות:

מבחני כישורים

רוב מבחני הכישורים של פילת מועברים באופן ממוחשב. מבחנים מסוימים דורשים שימוש בכתיבה ידנית. המבחנים דורשים מיומנויות שונות, הרלבנטיות לביצוע התפקיד אליו אתם מתמיינים אליהם. הם מיועדים לבחון את כישורי החשיבה, את היכולת לפתור בעיות מסוגים שונים, דוגמת בעיות לוגיות, בעיות חשבוניות, יכולת עקיבה אחר פרטים, תפיסה מרחבית ועוד. מבחני הכישורים מוגבלים בזמן ורובם מתבצעים במתכונת של מבחן רב ברירה, "אמריקאי", בהם עלייך לבחור בתשובה הנכונה מבין כמה אופציות. הציון בכל מבחן נקבע על פי מספר השאלות הנכונות עליהן ענית במסגרת הזמן הקצוב (מומלץ לתרגל את מבחני הכישורים). *אם יש בידכם אישור בתוקף לגבי לקות למידה, אנא דאגו להביא אותו ביום האבחון התעסוקתי על מנת שנוכל לתת לכם את ההקלות להן אתם זכאים. ללא האישור הנ”ל לא נוכל לתת הקלות אלו.

מבחני אישיות

במבחני האישיות תידרשו לענות באופן חופשי למדי על שאלות מסוגים שונים כמו כתיבת סיפורים, השלמת משפטים וכן הלאה.

מטרת מבחני האישיות היא להרחיב את היכרותנו איתכם, כך שאין תשובות נכונות או לא נכונות, אלא מכלול של תגובות המשקפות את הרגליכם, העדפותיכם והתייחסויותיכם לסיטואציות שונות.

טפסים ושאלונים

במהלך היום של אבחון תעסוקתי מקצועי תתבקשו למלא שאלונים שונים באופן ידני. בשאלונים אלה עליכם לענות על שאלות שונות, ביניהן שאלות הקשורות לניסיונכם הקודם בשוק העבודה, ללימודים וקורסים שעברתם, שאלות לגבי כישוריכם לבצע מטלות ותפקידים שונים והעדפותיכם בקשר לכך.

מבחני מצב קבוצתיים (“סימולציות”)

במבחנים אלה תידרשו לעבור סימולציות תוך כדי שיתוף פעולה עם מועמדים רלוונטיים אחרים. יחד עם הקבוצה, תידרשו להתמודד עם סיטואציה נתונה, למשל, לדון בנושא מסוים או להגיע להחלטה בבעיה כלשהי, בהתאם לתנאים אשר יינתנו ע”י הבוחנים.

ראיון אישי

השלב האחרון במהלך יום אבחון תעסוקתי מקצועי יהיה לעבור ריאיון אישי עם בעל מקצוע בפילת. מטרת איש המקצוע תהיה לאבחן את התאמתכם לתפקיד המיועד, על סמך קריטריונים שהוגדרו מראש על ידי המעסיק הפוטנציאלי. בראיון תישאלו לגבי ניסיונכם התעסוקתי בעבר, לגבי העדפותיכם ומטרותיכם בהקשרים שונים ולגבי התפקיד אליו אתם מועמדים.

אורך הריאיון האישי אינו קבוע מראש, הוא עשוי להתארך כחצי שעה עד שעה או להיות קצר יותר.

על סמך המשימות השונות אותן תבצעו במסגרת יום האבחון התעסוקתי, יועבר לחברה או לארגון אליו אתם מועמדים דו”ח המסכם את ההתרשמות לגביכם.

 

אם יש לכם שאלות נוספות לגבי יום אבחון תעסוקתי שאתם אמורים לעבור, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 03-7679222