ההיגיון מאחורי תהליך האבחון

יום האבחון הינו לחוץ ואינטנסיבי. המטרה שלנו בפילת הינה להקל על המועמד עד כמה שניתן. הצוות שלנו מקפיד על יחס הוגן ומכבד, תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה. בנוסף, אנו משתדלים לקצר את סוללת המבחנים ולספק את התנאים האופטימליים בעת ביצועם.

בתחילת היום, תקבל/י הסבר לגבי מבנה יום האבחון המיועד לך. מטרת יום האבחון היא להעריך את מידת התאמתך לדרישות התפקיד ולצרכי הארגון שמטעמו נשלחת. יום האבחון מותאם אישית לתפקידים שונים בארגונים שונים, כך שהרכב המבחנים הספציפי ליום האבחון שלך תלוי בדרישות התפקיד והארגון אליהם הגשת מועמדות.
אבחון נמשך בדרך כלל בין 6 ל-8 שעות ותלוי גם בקצב ההתקדמות שלך. יחד עם זאת, לא כל הנבחנים בפילת עוברים את מתכונת האבחון המלאה הכוללת מבחני כישורים, שאלונים אישיים, ראיון אישי וסימולציה קבוצתית. ישנם לא מעט תפקידים המצריכים אבחון מקוצר המתבסס רק על חלק מסוגי המבחנים (בהתאם למתכונת אשר סוכמה עם הארגון).
במקרים מסוימים, עשוי יום המבחנים לכלול מבחני כישורים בלבד. במקרים אחרים יכלול יום האבחון סימולציות או ראיון ותו לא. מתכונות מקוצרות אלו נמשכות בדרך כלל מספר שעות בלבד. ישנם מקרים בהם ארגונים מעדיפים לפצל את האבחון למספר שלבים – המועמדים שעברו שלב מבחנים ממשיכים לשלב הבא.