מבחני מהימנות

חברת פילת מפתחת מבחני מהימנות לארגונים רבים במשק הישראלי.

כאשר אתם ניצבים מול ההחלטה של לבחור מועמד מתאים לארגון שלכם, עדיף לכם להעביר אותו מבחנים אלו נועדו לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד לתפקיד המיועד. המומחיות של חברת פילת היא לבנות מבחני מהימנות חדשניים שיענו על הקריטריונים ודרישות התפקיד שהארגון מחפש.

איזה סוגי מבחני מהימנות יש בחברת פילת?

אנחנו אוהבים לשלב כמה סוגים של מבחני מהימנות על מנת לבדוק את המועמדים לעבודה בארגון:

שאלונים שבודקים את אישיות המועמד - על מנת לאבחן בצורה מדויקת תכונות אופי ואישיות של המועמד הנבחן, אנחנו עורכים מבחנים ושאלונים כמו כתיבת סיפורים, השלמת משפטים וציור לפי הנחיות של הפסיכולוגיים הקליניים הארגוניים שלנו. מבחנים אלו יגרמו לכם להעמיק את ההיכרות שלכם עם המועמדים לתפקיד ואם יש להם את התכונות האישיותיים שאתם מחפשים עבור הארגון שלכם.

מבחנים קוגניטיביים שבודקים את תהליכי החשיבה של המועמד - כדי לראות איך המועמד שלכם חושב, אנחנו עורכים מבחנים קוגניטיביים כמו שאלות בלוגיקה, תפיסה מרחבית, ריכוז ועבודה על זיכרון, חישוב מתמטי שיהיו על זמן קצוב לכל מבחן. חלק מהמבחנים יהיו מבחנים בכתב וחלקם יהיו במחשב עם אופציה לבחירה מתוך שאלות רבות בחירה. מבחנים אלו יעזרו לכם להחליט אם צורת החשיבה של מועמד מתאימה לארגון.

תמונה של מבחני מהימנות

מבחני סימולציה קבוצעתיים לבדיקת שיתוף פעולה

מבחני סימולציה קבוצתיים שבודקים את שיתוף הפעולה של המועמד במצבים קבוצתיים - בשביל לבחון את הדינמיקה של המועמד במצבים קבוצתיים, אנחנו עורכים מבחני סימולציה קבוצתיים כמו משחקי תפקידים, ניהול דיון בנושאים שונים ופתרון משברים בתוך הקבוצה. מבחנים אלו יסייעו לכם לראות איך המועמדים לתפקיד מתנהלים בתוך הקבוצה, אם הם דומיננטיים או פסיביים, יודעים למלא הוראות לפי ההנחיות, יודעים לקבל החלטות ולהתמודד עם מצבי לחץ.

בסוף יום מבחני מהימנות שאנחנו מבצעים, המועמדים עוברים ראיונות אישיים על ידי הפסיכולוגים המאבחנים המקצועיים של חברת פילת. השאלות שהם ישאלו את המועמדים הפוטנציאליים יהיו מורכבים משאלות שניתנו להם על ידי הארגון, שאלות שהפסיכולוגים הכינו מראש ושאלות שהם ישאלו את המועמדים בהתאם לתשובות שהמועמדים יענו. הריאיון האישי יעזור לארגון לבדוק את ההתאמה של המועמד לעבודה בהתאם לתשובותיו.

בסוף כל התהליך של מבחני מהימנות וריאיון אישי, הפסיכולוגים המאבחנים שלנו ישלחו לארגון מסמך מסכם עם חוות הדעת שלהם על המועמדים לתפקיד

אז איך מבחני מהימנות שלנו עובדים?

המבחנים שלנו בנויים על מודלים חדשניים לניבוי התנהגות העובדים הפוטנציאליים לארגון כמו ביג דאטה, לומדות זיהוי פנים, לומדות משוב נוירולוגיות ועוד. צוות המומחים של פילת בנוי ממאבחנים, פסיכולוגים ויועצי תעסוקה בעלי ניסיון רב בתחום של ייעוץ לארגונים וחברות. אנחנו בודקים במבחנים שלנו תכונות כמו תהליך קבלת החלטות, ביצוע משימות לפי הנחיות, חשיבה יצירתית ואסטרטגית ועוד.

 

לפרטים נוספים השאירו פרטים או התקשרו אלינו ונשמח לענות על כל השאלות – 03-7679261.