מבחני התאמה לניהול

חברת פילת מאבחנת את מידת התאמתם של מועמדים לתפקידי ניהול על ידי מבחני התאמה לניהול שכוללים תרגילי ניהול חדשניים המתואמים למאפייני הארגון ודרישות התפקיד. בין היתר, מאובחנים כישורים ניהוליים כגון חשיבה אסטרטגית, קבלת החלטות, הנעת עובדים, ניהול משימות ועוד.

כיצד מבחני התאמה לניהול מתבצעים?

מבחני התאמה לניהול דומים ברובם לתהליכי מיון מוכרים והוא כולל לרוב מספר מבדקים:

  • מבחנים פסיכוטכניים – מבחנים פסיכוטכניים הם חלק בלתי נפרד ממבחני התאמה לניהול ומטרתם לנבא את יכולות החשיבה לתפקיד. לרוב מדובר במבחני לוגיקה, פתירת בעיות, סדרות חשבונאיות ועוד. מבחנים אלה מוקצבים בזמן.
  • שאלוני אישיות – מבחני התאמה לניהול כוללים מבחני אישיות שנערכים על ידי פסיכולוגים קליניים ארגוניים. במבחנים אלה בודקים תכונות אופי שונות של המועמד. זה יכול להתבצע על ידי ציורים (עץ, בית וכו') וכן ראיון אישי עם פסיכולוג.
  • דינמיקה קבוצתית – דינמיקה קבוצתית מהווה מרכיב מרכזי במהלך מבחני התאמה למנהלים. תפקידה לאפשר למאבחנים להכיר את המועמדים בהתמודדות מול סיטואציות חברתיות שונות שיכולות להתרחש בעבודה. דינמיקה קבוצתית דורשת להתמודד עם סיטואציה/בעיה ולפתור אותה בדרך הטובה ביותר על ידי שיתופי פעולה. היא מאפשרת כיצד המועמדים  מביאים את עצמם לידי ביטוי, כיצד הם מובילים, מנהלים בעיות, מתמודדים עם לחץ ועוד.
  • ראיון אישי- המאבחן מכיר את המועמד באופן אישי ובוחן את מידת התאמתו לתפקיד. לאורך הריאיון המועמד נשאל שאלות שחלקן ידועות מראש ומוכרות וחלק מהשאלות הן ספונטניות ונובעות מעניין שהוא מעורר אצל הפסיכולוג המראיין לאורך השיחה. אופי הריאיון יהיה תלוי כמובן בסגנון המאבחן שמראיין את המועמד אך מושפע מאוד מהדרך בה המועמד מביא את עצמו לידי ביטוי.

כל אחד ממבחני התאמה אלה משתכללים לתוצר סופי של יום האבחון למנהלים והוא חוות הדעת שמועברת על ידי הפסיכולוגים המנוסים שלנו לארגון המגייס.

מבחני התאמה לניהול בפילת

חברת פילת – אנו מכון אבחון מקצועי ולנו מגוון פתרונות אבחון חדשניים המתואמים באופן אישי ומדויק לצרכים הספציפיים של הארגון וכן לכל תפקיד בארגון. אנו עמלים כל רגע על פיתוח כלי אבחון חדשניים שמספקים מידע אמין ומהותי לגבי זהותם התעסוקתית של המועמדים.

לפרטים נוספים השאירו פרטים או התקשרו אלינו – 03-7679261