לקוחות

פילת וחברת הבת Talent Systems מקבוצת היי קפיטל מספקות שירותים לחברות מובילות במשק הישראלי בענפים שונים.
בין לקוחותינו ארגונים מובילים בהייטק הישראלי, בתעשייה, בענף הביטוח והפיננסים, במגזר הקיבוצי והציבורי :
companypic
לקוחות מספרים
סיגל אייל, מנהלת משאבי אנוש אירופה, מארוול סמיקונדקטור בע”מ:

“מארוול אירופה ניצבה מול אתגר עסקי גדול. היה עליה לגייס עובדים איכותיים וכישרוניים במדינות שונות ברחבי היבשת במסגרת זמן קצרה, בסביבה תחרותית, תוך שמירה על יעילות גבוהה ועל עלות נמוכה. היינו זקוקים לפתרון שיאפשר את הגשמת היעדים שלנו – ובזמן. בחרנו בהיי קפיטל (פילת) כספקית שירותי אאוטסורסינג של משאבי אנוש כיוון שראינו את יכולתם להגשים את יעדינו תוך הענקת ערך מוסף לצוות משאבי האנוש שלנו. היי קפיטל יצרה עבורנו תוכנית שענתה על כל צרכינו המקצועיים – החל באיתור מועמדים דרך טיפול בתהליכי הגיוס על שלביהם השונים. והכי חשוב – היי קפיטל גרמה לזה לקרות… בזכות הצוות המקצועי ועתיר הניסיון של היי קפיטל (פילת), הפועל בתוך מארוול ומעניק לה תמיכה, יכולת הגיוס שלנו השתפרה באופן דרמטי.ההיכרות של הצוות עם המורכבות הכרוכה בגיוס מקצועי, המומחיות והידע שלהם במשאבי אנוש, יחד עם המדדים התכופים והמקיפים אותם הם מספקים לנו, מעניק ערך מוסף לצוות הגיוס שלנו, ומאפשר לנו להתמודד טוב יותר עם האתגרים העסקיים כמו גם עם אלו הטמונים בניהול משאבי אנוש.”
סיפור הצלחה
גיוס המבוסס על טכנולוגיית מערכת ה-STR במרקורי ישראל:

שיתוף הפעולה בין Talent Systems ומרקורי ישראל החל במאי 2005. הודות להקמתו של מרכז המתמחה בתהליך הגיוס (CVC) ולהחדרת תוכנת גיוס מתקדמת (ה- STR), חל שינוי דרמטי ביעילות של תהליך הגיוס במספר אופנים:
  • שחרור “צווארי בקבוק”ה-STR קיצר את זמן התגובה שנדרש על-מנת למיין ולשלוח את קורות חיים למנהלים המגייסים
  • שקיפותה-STR אפשר את שקיפות תהליך הגיוס עבור כל המעורבים- הצוות המגייס והמנהלים
  • שיפור המעקב ותקשורת הפנים ה-STR הקל על המנהלים לתקשר עם הצוות המגייס ולעקוב אחר התקדמות תהליך הגיוס
  • הקטנת עלויות ושיפור היעילות בזכות השינויים שנובעים מהטמעת מערכת ה-STR, פחתה עלות תהליך הגיוס, הוא התייעל והפך מהיר יותר