ימי אבחון למועמדים לפי רמה ותפקיד


אנו בפילת מציעים פתרונות אבחון שונים, המותאמים באופן מיטבי לצרכי הלקוחות, במטרה לייצר מענה אבחוני דיפרנציאלי לצרכים השונים. יתרוננו היחסי הוא בהתאמת תמהיל הפתרונות האבחוניים לצרכים הספציפיים של כל לקוח ולקוח, ויתרה מזאת- לצרכים האבחוניים הנדרשים לגבי כל תפקיד, בכל ארגון.

מטרתנו בתהליכי האבחון והמיון השונים, היא להוות כלי תומך החלטה עבור ארגונים שונים ומגוונים, בצמתים שונות של קבלת החלטות, לגבי גיוס מועמדים ותהליכי קידום עובדים. פילת מציעה שירותי אבחון רבים, המותאמים אישית ללקוחות שונים ולתפקידים שונים, על-מנת למצוא את הדרך היעילה ביותר עבור הארגון לגייס את כוח האדם המתאים לו.

אנו עמלים כל העת על פיתוח כלי אבחון חדשניים. מטרתנו לספק למעסיקים מידע מהותי לגבי הזהות התעסוקתית של האדם, ולכן אנו מתמקדים בהיבטים שונים, הרלבנטיים לתפקידים אותם המועמדים צפויים למלא בחברות השונות. לעיתים, פירוש הדבר שעלינו להשתמש במגוון כלים אשר גוזלים זמן רב מהנבחנים, ואנו פועלים כל העת בכדי לאזן בין הרצון שלא להעמיס בשעות אבחון רבות מחד, ולספק תמונה הוליסטית מאידך. בסופו של הדבר, ההחלטה לגבי מבנה יום האבחון היא תולדה של הצרכים אותם מציף הלקוח, אל מול המאפיינים הייחודים של התפקיד שבנדון.
יום אבחון מלא
מהווה מצבור של שיטות אבחון שונות, הנותנות יחד תמונה מקיפה ככל שניתן על המועמד. יום אבחון מלא נמשך כשמונה שעות, ובמהלכו המועמד נוטל חלק במשימות קבוצתיות ואישיות, חלקן בתחום הקוגניטיבי וחלקן בתחום האישיותי, וזאת במטרה לשפוך אור על מידת התאמתו לתפקיד הספציפי. בנוסף, ניתן לבחון מיומנויות ספציפיות, לפי דרישת הלקוח, כמו גם להשתמש בכלים לניבוי אמינות. יום אבחון מלא מתאים לארגונים השואפים להכיר לעומק את המועמדים בטרם קליטתם בארגון, ולאבחון תפקידים מקצועיים שונים, הדורשים מגוון של מיומנויות אותן קשה לאתר בעזרת כלים חלקיים. כמו כן, יום כזה נותן מענה מדויק יותר לתהיות שונות של צוות הגיוס הארגוני, ומאפשר התאמה מיטבית לדרישות של כל תפקיד ותפקיד.
יום אבחון מקוצר
מהווה פתרון אבחוני חלקי, ה”נתפר” על-פי צרכי הלקוח ומותאם לבחינת ההיבטים הקריטיים ביותר של התפקיד המדובר. יום כזה מתאים לתפקידים פשוטים מבחינת מגוון המיומנויות שהם דורשים, או לחלופין דווקא לתפקידים בכירים, בהם ניתן למפות במדויק את הגורמים המהותיים המובילים להצלחה או כישלון, ולבחון אותם באופן מבודד מהיבטים אחרים. היתרונות של מיון כזה נעוצים הן בהגדלת מספר המועמדים היכולים להתפנות לתהליך המיון, הן במשאבי הזמן הפחותים שהוא דורש מצד המועמד, והן במהירות היחסית של ביצוע האבחון עד להגשת חוות הדעת ללקוח.
אבחון מודולארי
מאפשר ללקוח להנחות את פילת לגבי אילו מיומנויות הכרחיות עבור ביצוע התפקיד, כך שלא ניתן לוותר עליהן, וכך לחלק את יום המיון לחלק ראשון בו נבחנות מיומנויות אלו, ולחלק שני בו נבחנות מיומנויות נוספות. אבחון כזה יעיל מאד עבור הלקוח, היות שמועמדים שאינם עומדים בדרישות הסף, אינם ממשיכים את יום המיון ולא נכתבת לגביהם חוות דעת. אבחון כזה הוא גם יעיל עבור המועמד, היות שנחסכות ממנו שעות של מבחנים והמתנה לתוצאותיהם, במידה שאינו עומד בדרישות הסף ההכרחיות לתפקיד.
התוצר של ימי האבחון השונים
בסיום ימי האבחון השונים מתקבלת חוות דעת, הנכתבת על-ידי פסיכולוגים מנוסים, על-סמך המידע הרב שמצטבר, ומסכמת עבור הלקוח את ההיבטים המשמעותיים בנוגע להתאמתו או אי התאמתו של המועמד לתפקיד. חוות הדעת נכתבת על-פי דרישות התפקיד הספציפי, ומהווה בסיס להמשך תהליך המיון הפנים ארגוני, כאשר ניתן למקד את המשך התהליך בסוגיות הקריטיות שהועלו מתוך יום האבחון.