ייעוץ תעסוקתי לחיילים משוחררים

 

אחד הדברים החשובים אצל כל חייל משוחרר לאחר הטיול לחו"ל הוא נושא התעסוקה. הרבה חיילים משוחררים לא יודעים במה הם יעסקו, רובם לומדים נושאים שבסופו של דבר הם לא עובדים בהם וכך למעשה הם מבזבזים זמן יקר וכסף. באמצעות ייעוץ תעסוקתי לחיילים משוחררים של פילת ניתן לבחור את תחום הלימודים המתאים והתחום בו תעסקו, דבר זה חשוב ביותר לחייל שזה עושה את צעדיו הראשונים בתחום התעסוקה.

מהו ייעוץ תעסוקתי לחיילים?

אחד הדברים שחיילים משוחררים מתמודדים איתם לאחר סיום השירות הצבאי הוא נושא הלימודים והתעסוקה. באמצעות ייעוץ תעסוקתי לחיילים משוחררים של פילת תוכלו לדעת איזה מקצוע מתאים לכם בהתאם לאישיות ולכישורים שלכם, כך שלא תבזבזו כסף וזמן מיותר על מנת לחפש את עצמכם. דבר זה חשוב ביותר למשוחרר הטרי המבולבל שאין לו מושג מה הוא רוצה לעשות בעתיד ואיזה לימודים ללמוד.

מתי כדאי לעשות ייעוץ תעסוקתי בפילת?

מומלץ לבצע ייעוץ תעסוקתי מיד לאחר השחרור מצה"ל ובטרם חיפוש העבודה הראשונה. באמצעות ייעוץ תעסוקתי תוכלו לדעת איזה מקצוע מתאים לכישורים ולאישיות שלכם, וכך למעשה לא תבזבזו זמן יקר וכסף מיותר על לימודים שלא יתרמו לכם כלום. הייעוץ התעסוקתי בפילת יעזור לכם למצוא את המקצוע המתאים ביותר עבורכם. מקצוע שתוכלו לקבל ממנו סיפוק מדי יום ושיתאים לכישורים האישיים שלכם.

כיצד מתבצע אבחון תעסוקתי בפילת?

האבחון התעסוקתי בפילת מתבצע באמצעות מרכזי הערכה אשר נערכים בימים ושעות מסוימות ברחבי הארץ. על מנת לבצע הכוון תעסוקתי להתאמת מקצוע לחייל המשוחרר יש צורך במבדקי אבחון, סימולציות ושיחות עם מומחה. האבחון עצמו אורך בין 7-9 שעות והוא בודק את הדברים הבאים:

 אישיות המועמד- באמצעות אבחון תעסוקתי ניתן לדעת מהי אישיותו של המועמד והאם היא מתאימה לארגון עצמו לתפקיד. באמצעות שאלונים הכוללים שאלות פתוחות ניתן לדעת מהו אופיו של החייל, מהם ההרגלים והעדפות שלו ועוד.

כישורים קוגניטיביים- מבדקי אבחון אשר מתבצעים דרך המחשב יכולים לבדוק את כישורי החשיבה של החייל וכן את היכולת שלו למצוא פתרונות לבעיות שונות . המבחנים הקוגניטיביים כוללים בעיות מתמטיות, בעיות זיכרון, בעיות תפיסה ומעקב אחר פרטים מסוימים.

תחומי העניין של המועמד- באמצעות בדיקת העדפות הלימודיות והמקצועיות של החייל המשוחרר ניתן לדעת לאיזה תחומים הוא מתחבר ואיזה לא ובאמצעות כך להתאים לו מקצוע שמשלב את כישוריו ואת אהבתו לתחום.

באמצעות מבחנים אלה ניתן לקבל מידע רב על המועמד ועל התאמתו לתפקידים השונים.

לייעוץ תעסוקתי לחיילים משוחררים התקשרו עוד היום לפילת בטלפון 03-7679261 ותתחילו לעבוד מיד!