הפרישה מעבודה, איך להפסיק לעבוד ולהתחיל לחיות?

“…מהיום שקיבלתי את המכתב של משאבי-אנוש,על מועד פרישתי הצפוי- הפסקתי לתפקד ולחיות…”
“…אני לא מסוגלת לחשוב על היום בו אאלץ לסיים את עבודתי…”
“…בשבילי להפסיק לעבוד = לראות את הסוף…”

האמירות המצוטטות, נשמעות לעיתים קרובות בסדנאות הכנה לקראת פרישה או במפגשים אישיים עם פורשים ובני/בנות זוגם. מנגד, יש רבים אחרים הרואים בפרישה מהעבודה תקופה של הזדמנויות, תקופה חדשה של התפתחות וצמיחה אישית.

תיאורים אלו מלמדים, שתהליך הפרישה ממקום העבודה והמעבר לתקופה של  גמלאות מהווה שינוי משמעותי בכל מישורי החיים– האישיים, משפחתיים, חברתיים, תעסוקתיים, כלכליים ואף בריאותיים.

כיום ידוע כי יכולת ההסתגלות של אדם לאירועים בחייו, קשורה קשר הדוק לתפיסתו ורגשותיו כלפי האירוע. ככל שייתפס האירוע כבר התמודדות, כהזדמנות וכאתגר, ככל שירגיש האדם שיש לו את המשאבים הדרושים, כך גדל הסיכוי להסתגלות מוצלחת ומותאמת במגוון תחומי החיים.

יש לזכור שהפרישה מעבודה, הנה נקודת ציון אחת בתוך מעגל החיים של כולנו. כמו במעברים אחרים בחיים – נישואין, לידת ילד, גיוס לצבא, לימודים באוניברסיטה, שינויים במקום העבודה – כך גם פרישה מעבודה, יוצרת את המשברים הנורמטיביים / טבעיים שלה. אולם בעזרת הכנה נכונה ומודעות אישית, ניתן לעבור את התקופה בצורה טובה ואף לצמוח ממנה.

בעבר – הפרישה מעבודה בגילאי ה – 60-70, נתפסה כתחילת גיל הזיקנה, זמן של התכנסות, תקופה של צמצום פעילות ו”סגירת-מעגלים”. ניתן גם להתרשם מהיחס המורכב אל הפורשים ובלבול הזהות של האוכלוסייה המבוגרת בחברה הישראלית, דרך ריבוי השמות שהוצמדו לה לאורך השנים – זקנים, קשישים, ישישים, אוכלוסיית הגיל השלישי, גיל הזהב, גמלאים, פנסיונרים, אזרחים וותיקים ואוכלוסייה מבוגרת. אולם כיום – עם העלייה הדרמטית בתוחלת החיים בחברה המערבית ובישראל, עומדים בפני הפורשים ממעגל העבודה, עוד כעשרים וחמש שנות חיים בממוצע. מציאות זו מציבה בפני האדם הפורש אתגר אמיתי לקחת אחריות אישית על גורלו ולנסות לנהל, להוביל ולעצב את סגנון ואיכות החיים בשנים שנשארו במגוון תחומי החיים, הן האישיים והן המשפחתיים. חשוב לזכור, כי לפורשים של היום בהשוואה לעבר, יש יותר אמצעים, משאבים בריאותיים, השכלתיים, חברתיים וכלכליים. בנוסף, הנתונים הדמוגרפים מצביעים על כך, ש-10% מאוכלוסיית ישראל היא אוכלוסייה שגילה מעל 65 (כ- 760,000 איש). כתוצאה מכך, אוכלוסיית המבוגרים הופכת משנה לשנה ל”כוח שוק” משמעותי ומחוזר המאפשר כיום ובעתיד מגוון של אפשרויות בחירה ועוצמה. כיווני מחשבה אלו, יכולים להקנות מעין חיבוק חם ואופטימי לכלל האוכלוסייה המבוגרת כשבידי כל אחת ואחד היכולת לצייר ולייצר “אופק חדש” שמשמעותו הוספת חיים משמעותיים לשנים.

כוון מחשבתי זה, מקבל חיזוק ממחקר מקיף שנעשה על פורשים בארה”ב ע”י פרופ’ ג’ין כהן (2005) כאשר במחקרה נמצאו הממצאים המרכזיים הבאים:

  • רוב הנחקרים ציינו שאינם מעוניינים לחזור לעבודה ושהם חווים חוויות מעצימות בחייהם החדשים כגמלאים.
  • רמת הפעילות של הנחקרים בשנים שלאחר הפרישה, לא פחתה אלא עלתה.
  • רוב הנחקרים ציינו כי שחרור הזמן ותחושת השליטה על הזמן האישי, היא אחד מהגורמים לתחושת כח ואוטונומיה.

מכל המתואר, ניתן להבין את החשיבות שיש בהכנה מוקדמת לקראת הפרישה ממעגל העבודה. ככל שהאדם מגיע לשלב זה בחיים כשהוא מוכן ובשל יותר, כך תהליך ההסתגלות וההתמודדות עם האתגרים השונים, יעשה בצורה טובה ומהירה יותר.

לאור זאת, חברת “הי-קפיטל”, מקבוצת “מבטח-סימון” ובשיתוף פעולה איתה, מפעילה בשנים האחרונות סדנאות ייחודיות להתמודדות עם הפרישה ממעגל העבודה. הסדנאות מיועדות לעובדים ועובדות העומדים בפני פרישה או למי שפרשו לאחרונה. אנו מעודדים מאוד בני / בנות זוג להצטרף לסדנאות, מתוך ראייה שתהליך הפרישה הוא תהליך שאינו מתבצע בחלל ריק והוא משפיע ונוגע בבני הזוג ובשאר בני המשפחה. הסדנאות מועברות במתכונת קבוצתית ע”י מיטב אנשי מקצוע בתחומים שונים. לצד ובהמשך לסדנאות הקבוצתיות, ניתן להסתייע במפגשי אימון אישי / זוגי קצרים, המכוונים להעמקת ההכנה והתאמת הפתרונות האישיים / משפחתיים לקראת פרישה.

הנושאים העיקריים איתם מתמודדים הפורשים לקראת הפרישה ובתחילתה :

  • הפרישה כשינוי בחיי הפרט:

נגיעה בחלקים האישיים – הנלווים לתהליך הפרישה ממעגל העבודה. מיפוי ואפיון קשיים לצד אתגרים. חידוד סגנונות התמודדות.

  • השפעות הפרישה על חיי המשפחה:

הפרישה מהעבודה מחוללת שינויים בחיי הפרט ומשליכה באופן ישיר ועקיף על המערכת הזוגית והמשפחתית. במפגשים ניתנת האפשרות למפות את סוגיות הקונפליקט ובעיות התקשורת הצפויות, לצד מאגר סגנונות התמודדות לחיזוק והעצמת המערכת המשפחתית.

  • כלכלת פרישה:

הענקת כלים לתכנון פיננסי עבור פורשים, הכוונה לניהול מושכל של תקציב משק בית, מידע על זכויות ושירותים לאוכלוסייה המבוגרת (כגון: ביטוח לאומי, מס הכנסה וכו’..).

  • ניהול אורח חיים בריא:

מתן מידע שמטרתו לסייע באימוץ הרגלי חיים התורמים לשמירה על בריאות גופנית ונפשית: תזונה נכונה ,פעילות גופנית, מתן כלים לחיזוק הלמידה והזיכרון לאחר פרישה.

  • פנאי ואתגרים חדשים בחיים:

חשיפת תחומי עניין ועיסוקים העומדים בפני אוכלוסיית הגיל השלישי – פיתוח כישורי חיים חדשים, לימודים, קריירה חלופית, מסלולי התנדבות ותרומה לקהילה. מתן כלים לתכנון וניהול משאבי זמן אישיים.

סדנאות הפרישה של פילת מקבוצת היי קפיטל עוסקות בנושאים אלו.

——————————————————————————————————–

חברת פילת מקבוצת היי קפיטל מתמחה בניהול ובפיתוח משאבי אנוש, המספקת פתרונות מתקדמים לארגונים ביניהם מיקור חוץ בגיוס ומש”א, ייעוץ ופיתוח ארגוני, טכנולוגיות גיוס ופתרונות למידה מסורתיות ומתוקשבות.

 

השארת תגובה