פיתוח מנהלים במרחב הכפרי

היכולת של המנהלים לרתום ולהוביל את העובדים להשגת תוצאות חסרות תקדים, היא עניין קריטי להצלחת הארגונים וצמיחתם. ניהול מצוין, המשלב את החתירה הבלתי מתפשרת לתוצאות מצוינות ואת הרתימה והיחס לאנשים שעושים את ההבדל בשטח - הוא לא פחות ממעשה אמנות.

במגזר הקיבוצי, אמנות זו מקבלת משנה תוקף והאתגר שבה עולה בריבוע! זאת בשל ה-DNA המקומי המיוחד (שנשאר פעיל גם בקיבוצים מתחדשים וגם במפעלים מצליחים), המשפחתיות, הבלתי פורמאליות והשזירה של מעגלי חיים שונים (חברתי, קהילתי, משפחתי, ארגוני).
למעשה, אין מרכיב ניהולי שאינו מושפע מהמאפיינים של הסביבה הקיבוצית: קבלת החלטות, תהליכי עבודה, הערכה ומשוב, מדיניות תגמול, גיוס ועוד. אלו התובנות שמנחות אותנו בבניית תוכניות פיתוח מנהלים למפעלים ולקהילות קיבוציות. כי בלי שליטה ב”שפה” ובתרבות, בלי הבנה מעמיקה של ה”שטח” – התוכניות המושקעות ביותר עלולות להישאר בגדר תוכניות מדף.

תהליך פיתוח מנהלים

בפילת תוכלו ללמוד מגוון קורסים בפיתוח והשמת מנהלים בכירים או פיתוח מנהלים מדרג ביניים, קורסי הניהול משלבים ידע תיאורטי ומעשי אשר מועבר ע"י המרצים הטובים והמובילים בתחומם. בסיומו של תהליך זה תצאו עם הכלים המעשים היעיילם ביותר שיעזרו לכם לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר ולהתמודד עם מצבים שונים באופן אישי.

מטרות פיתוח מנהלים

באמצעות פיתוח מנהלים ניתן להתמודד עם אתגרים שונים בצורה טובה יותר. הפיתוח עצמו מעצים מאוד את המנהלים אשר עוברים את התהליך עצמו ולומדים מיומנויות וכלים ניהוליים אשר משפרים את כישורי המנהיגות שלהם, הראייה המרחבית שלהם ואף החשיבה האסטרטגית והיצירתית שלהם. הודות לפיתוח מנהלים  ניתן להגיע להבנה טובה יותר הן מבחינת אסטרטגיה והן מבחינת המטרות והיעדים הארגוניים בשילוב הידע הנרכש. כך שבסופו של דבר תהליך זה עוזר לנו לשפר את הביצועים להתמודד עם משברים שונים בצורה טובה יותר ואף להשיג יתרון תחרותי על פני מתחרים שונים.

יתרונות פיתוח מנהלים

תהליך פיתוח מנהלים עוזרת למנהלים לקבל ראייה ניהולית ממוקדת הכוללת תהליכי חשיבה אסטרטגיים. מצב זה משרה תחושה נינוחה ונעימה בה הארגון משקיע בעובדיו ותורם ליחסים רשמיים ובלתי רשמיים עם קולגות באותו דרג. מעבר לכך, הפיתוח עצמו תורם לנטוורקינג וכן מאפשר שינוי בתבנית החשיבה הרגילה של  המנהלים מה שמאפשר לו התמדה בלמידה עצמאית שחשובה לא פחות ממנו לארגון עצמו.

לפתח ביחד איתכם ולהעביר בהצלחה פעילויות למידה רלבנטיות, משמעותיות ואפקטיביות, במגרש הביתי שלנו” – זו התשוקה שלנו ובזה אנו משקיעים את הידע והניסיון שלנו, את הלב ואת הנשמה.