דינאמיקה קבוצתית

במהלך מבחן דינמיקה קבוצתית נבחנים על אלמנטיים תקשורתיים, יוזמתיים ומלוליים שונים. במבחן זה ניתן לבדוק ולשפוך אור על יכולות ההובלה, כרזימה, אסרטיביות, דוממינטיות ומנהיגות מול קבוצה.

איש מתכונן למבחן דינאמיקה קבוצתית במכון פילת

 

מה אנו בודקים בדינאמיקה קבוצתית?

דינאמיקה קבוצתית מהווה כלי אבחון ראשון אשר על פי תוצאותיו ניתן למיין את המועמדים השונים לתפקיד מסוים שהוגדר.

  1. המרכיב הבינאישי – תקשורת בינאימית מול הסובבים, כישורי מנהיגות ויכולות הובלה של התליכים שונים.
  2. עמידה מול משימות – המשימות בעלות אופי שונה הדורושות שיתופי פעולה ועבודת צוות ובחונות את הסבלנות, אסרטיביות וכושר שכנוע.

לרוב, המבחן נמשך כשעתיים שלמות אשר בהן מטילים מגוון רחב של משימות וסימולציות אשר מאפשרים לנבדקים להפגין את יכולותהם הבינאישיות השונות ולבטא את יכולות התקשורת, היוזמה והיצירתיות שלהן במסגרת קבוצה. במהלך המבחן הפסיכולוגים הארגוניים שלנו בוחנים היטב את יכולות השיתוף פעולה, ביצוע, יוזמה ועוד רבים אחרים על בסיס היבטים התנהגותיים ודפוסיים שיכולו להעיד בהמשך על טיב עבודתו ויכולתיו השונות בתפקיד אליו הוא מתמיין.

לאילו תפקידים המבחן מתאים?

מבחני דינאמיקה קבוצתית מתאימים למגוון מסלולים של ימי המיון שאנו בפילת מציעים לחברות וארגונים. מבחן זה מתאים עבור תפקידים רבים החל מעתודות ניהוליות וגם לתפקידים ביצועיסטים כאשר

סוגי מבחני דינמיקה קבוצתית בפילת

אנו במכון פילת מתאימים את סוג המשימות בהתאם לתפקיד אליו המועמדים מתמיינים, כמו כן, משימה מסוימת יכולה להופיע בעוד ויארציות שונות. להלן מספר דוגמאות למבחנים מסוג זה:

  1. משימת בניית גשר או מגדל – במשימה זו מתחלקים למספר קבוצות כאשר כל אחת מקבלת ציוד כמו סיכות, קשים, לגו, ניירות וכו'. הקבוצות מתבקשות להכין מגדל, גשר או כל מבנה מסוים תוך פרק זמן מוגדר ולעיתים בדרך מסוימת. בסיום המשימה הבוחנים שלנו שואלים את הקבוצות מה הציון שהם היו נותנים, מה ניתן לשפר וכדומה.
  2. הקמת חברה/מפעל – דינמיקה קבוצתית זו הקבוצות מקבלות מוצר מסוים וכל אחת מתבקשת לשווק אותו בתקציב וזמן מוגבל.
  3. משימת חידה/אתגר – במשימה גם מתחלקים לקבוצות אשר מתחרות זו בזו. לכל קבוצה ניתן אתגר וחידה ועל חברי הקבוצה לפתור את החידה כמה שיותר מהר ולהביס הקבוצה היריבה.
  4. הרכבת פאזל – במשימה זו צריך להרכיב את הפאזל במהירות האפשרית ויש צורך בשיתופי פעולה לצורך ההצלחה.
  5. ניתוח סיטואציה עסקית – מבחן זה אנו מציגים למועמדים סיטואציה עסקית של חברה לדוגמא- ירידה ברווחיות ועל הנבחנים להציג פתרונות מעשיים בהתאם לזמן ותקציב שניתן.

לסיכום

מכון פילת- מכון לאבחון מקצועי יש עוד סוגי מבחנים רבים אשר בוחנים מועמדים לתפקידים שונים ואחד המבחנים הראשונים והחשובים ביותר מתוכם הוא מבחן דינאמיקה קבוצתית, מבחני אישיות והתאמה הם הכרחים מאוד במהלך גיוס עובדים נכון, אנחנו בפילת מזמינים אותכם ליצור איתנו קשר ולהתרשם מהדרך המקצועית שבה אנו מתאימים מועמדים לתפקיד.

לפרטים נוספים התקשרו אלינו – 03-7679261