גיוס בכירים באמצעות מכון אבחון

 

הליך גיוס בכירים הוא תהליך מורכב וארוך אשר דורש סינון ומיון מועמדים באופן קפדני בהתאם לדרישות העסק. לכן על מנת לגייס בכירים יש צורך במבחנים ומרכזי הערכה בטרם ראיון העבודה אצל מנהל החברה. באמצעות ראיונות העבודה הטלפונים, מרכזי הערכה והמבחנים המעשיים והעיוניים ניתן לקבל מידע רב אודות התאמת המועמד לתפקיד.

כיצד מתנהל גיוס בכירים עם מכון פילת

תהליך גיוס בכירים דורש סינון ומיון ראשוני קפדני בטרם ראיון העבודה. דבר זה הכרחי במיוחד שישנם לא מעט מעומדים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום עצמו. על מנת לאתר את העובדים המתאימים והמקצועיים ביותר לדרישות הארגון, יש לעבור מבחני הערכה שכוללים מבחנים מעשיים ועיוניים לצד סימולציות ומבחני אישיות שנותנים לא מעט מידע לגבי אישיותו וכישוריו של המועמד והתאמתו לתפקיד.

מדוע יש צורך בתהליכי אבחון?

הצורך בתהליכי אבחון חשוב מאוד בהתאמת המועמד למשרה ולדרישות התפקיד. באמצעות התאמה נכונה ניתן למצוא את המועמד המתאים לתפקיד אשר יבצע את התפקיד בצורה הטובה ביותר ויישאר בארגון לאורך זמן. דבר זה חשוב ביותר למעסיקים השונים אשר מעוניינים בעובדים איכותיים ומקצועיים לאורך זמן רב.

תהליכי האבחון בפילת

תהליכי האבחון בפילת כוללים : ראיונות טלפוניים, מבחנים, מרכזי הערכה. באמצעות תהליכי אבחון אלה ניתן לקבל את המועמדים המקצועיים והמתאימים ביותר לדרישות התפקיד. תהליכי האבחון הם שלב חשוב ביותר לצורך מציאת המועמד המתאים ביותר לאורך שנים רבות.

ראיונות טלפוניים- ראיונות הטלפוניים הם שלב סינון ראשוני שנותן מידע רב דרך שיחת הטלפון עם המועמד. באמצעות טון הדיבור ניתן לקבל מידע רב על המועמד ועל התאמתו לתפקיד המוצע.

מבחנים- מבחני האבחון כוללים מבחנים עיוניים מול המחשב וכן מבחנים מעשיים על מנת לקבל מידע לגבי המועמד.

מרכזי הערכה- מרכזי הערכה הם יום מרוכז בו מגיע המועמד לכמה שעות ומבצע מבחנים עיוניים ומעשיים כולל מבחני אישיות, מבחני סימולציה ועוד. מרכזי הערכה נותנים לנו מידע רב לגבי התאמת המועמד לתפקיד.

אמצעים סינון ואבחון אלה מייעלים את גיוס הבכירים וחוסכים זמן יקר למעסיקים ולמועמדים עצמם. באמצעות אמצעים אלו ניתן לסנן באופן מהיר קורות חיים לא מתאימים ולהתרכז בקורות החיים המתאימים לדרישות התפקיד.

למציאת העבודה הבאה שלכם בתחום הבכירים התקשרו עוד היום לפילת בטלפון 03-7679261