אימון אישי


אימון אישי למנהלים
“אני חדש/ה בתפקיד ניהולי וזקוק/ה להכוונה… סדרי העדיפויות לא ברורים עד הסוף לעובדים שלי ולא מתורגמים ליעדים מדידים… העובדים שלי מבצעים את המשימות, אבל הם לא מספיק רתומים, לא מספיק שותפים… אני חווה עומס גדול והולך, מתקשה להספיק הכל ומתוסכל…”
נשמע לך מוכר? תקלות וטעויות רבות מתגלות מאוחר מדי…
ראשית, חשוב להכיר בעובדות: קשיים כאלה הם מנת חלקם של מנהלים רבים, שנבחרו או קודמו לתפקיד ניהולי ונזקקים לליווי ותמיכה באתגר הגדול מכל: ניהול עובדים והשגת יעדים דרך הפעלה אפקטיבית של מיומנויות ניהול.

שנית, חייבים להיות מודעים לכך שלדברים האלה יש השפעה ישירה על השורה התחתונה אליה כולם מכוונים: השגת יעדי הארגון, התוצאות. כי את אלה אמורים להוביל המנהלים. זו מהות תפקידם.

שלישית, אין פה גזירה משמיים – אפשר להתמודד! ליווי אישי מעניק כלים המותאמים לצרכים האישיים של כל מנהל, מאפשר למנהל חשיפה במסגרת אינטימית ותומכת, נותן לו כתובת להתייעצות ועוד.

לכן, במצבים רבים, אימון אישי הוא הפתרון המתאים ביותר, כדי לפתח יכולות וכישורים אישיים ולהשיג יעדים מוגדרים לשיפור רמת התפקוד
הניהולי.

כי זו הגישה שלנו: אימון להשגת תוצאות!
אימון קריירה
החלום של כולנו הוא לקום בבוקר בהתלהבות לעוד יום עבודה. להיות עסוק ומלא סיפוק, להשפיע, לתרום וגם לזכות בהערכה ובקידום בהתאם. רק שלא תמיד זה מה שקורה: לפעמים אתם “לא במקום הנכון”. לא מצליחים להעביר את מה שאתם רוצים, הולכים לעבודה “כי מוכרחים” ומתנחמים בזה ש”אצל כולם זה ככה…”
זה לא חיב להיות ככה. באימון קריירה בודקים האם בחרתם נכון – את התחום ואת מקום העבודה. בודקים מה לא מתאים לכם, ומנסים לבנות תכנית לשנוי: לפעמים השנוי הוא קטן – הרחבה של ידע מקצועי, לקיחת אחריות רבה יותר או הבנה טובה יותר של הפוליטיקה האירגונית. לעתים רחוקות צריך לשנות כיוון לתחום מתאים יותר. חשוב לדעת שאתם לא לבד. ושאפשר לשנות. אנחנו יודעים איך.