בפילת, אנו מחויבים להוביל אנשים וארגונים בצליחת התמורות המהפכניות של עולם התעסוקה הנוכחי.

תפיסת החדשנות שלנו
מונעת על ידי
שלושה גורמים מרכזיים:

סקרנות
אנו סקרנים לדעת מה צופן העתיד. זו הסיבה שאנחנו לא מפסיקים לחקור, לעלות שאלות ולנסות לאפיין את השינויים הצפויים בעולם התעסוקה. אנו משתפים פעולה עם העתידן פרופ' דויד פסיג והמכון הישראלי לחקר מקצועות המחר, במטרה לספק ללקוחותינו ידע בעל ערך מוסף.
פסיכולוגיה
כמאבחנים, הפסיכולוגים של פילת נעזרים במודלים חדשניים לניבוי התנהגות והתאמת עובדים למקצועות העתיד. בנוסף, הפסיכולוגים שלנו מחברים בין מועמדים לתפקידים, משמשים כנווטים תעסוקתיים ומעצימים מצוינות אנושית בעולם התעסוקה הדינאמי, במטרה להבטיח תוחלת תעסוקתית ארוכה, עשירה ומספקת.
טכנולוגיה
טכנולוגיה היא אמצעי נפלא לאיסוף ולקטלוג מידע חיוני, לקיצור תהליכים ולשיפור חוויית המשתמש. הפתרונות שלנו מבוססים על Neuro Feedback, Face Recognition, Big Data, Data Mining, Machine Learning ועוד. בנוסף, אנו מטמיעים מערכות HR Tech בבית הלקוח בתחומי הגיוס, מבחני הכישורים, ניהול הון אנושי ועוד.

פירוט המוצרים של פילת

A.I
A.R
V.R
BIG data
Machine learning

מודל אישיות מתכללת לניבוי התנהגות צרכנית

מודל המציע אלטרנטיבה פורצת דרך לשיפור תוצאותיהם של מחקרים בהקשר הצרכני, ע"י התייחסות למבנה אישיות ולא לעמדות, דעות ותפיסות.

Forward

כלי אבחוני ממוחשב המאפשר לארגונים למפות את תפקידי העתיד ואת יכולות העובדים אל מול תפקידים אלו, ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

My Net

כלי ממוחשב ותומך ראיון, המבוסס על תורת הרשתות, אשר מתאר את רשת האנשים והאירועים המשמעותיים של המועמד כבסיס למיפוי מרחב החיים שלו.

Lady D
תהליך הנשען על עקרונות של למידת מכונה ו-Big Data בכדי לייצר תובנות משמעותיות המשפרות את יכולתו של הארגון לאתר, לאבחן ולגייס את המועמדים המתאימים לצרכיו.

קבוצת פילת. חדשנות לתעסוקה בתנועה.