אבחון תעסוקתי לחיילים משוחררים

 

השחרור מצה"ל הוא צעד משמעותי עבור החייל המשוחרר שזה עתה יוצא לאזרחות לאחר תקופה ארוכה בצבא. אחד ההתלבטויות אשר מתמודד איתם החייל המשוחרר הוא נושא התעסוקה והלימודים. מדובר על החלטה שעלולה לשנות את מהלך חייו של החייל לטובה או לרעה. לכן בטרם תחילת הלימודים רצוי לבצע אבחון תעסוקתי לחיילים משוחררים מטעם פילת אשר יעזור לחייל לקבל את ההחלטה הנכונה בדבר עתיד הקריירה שלו.

מהו אבחון תעסוקתי לחיילים משוחררים?

האבחון התעסוקתי לחיילים משוחררים נותן לנו מידע רב לגבי כישוריו של החייל המשוחרר והתאמתו למקצועות השונים. באמצעות מבחני מעשיים ועיוניים בשילוב מבחני אישיות אשר עשים במרכזי הערכה של פילת, ניתן לקבל מידע על המקצועות אשר מתאימים לאישיותו וכישוריו של החייל ובכך לחסוך כסף רב על לימודים לא מתאימים וזמן יקר. דבר זה חשוב ביותר במיוחד שמדובר על מקצוע בו הולך החייל המשוחרר לעבוד במשך שנים רבות.

מתי כדאי לעשות אבחון תעסוקתי לחיילים משוחררים בפילת?

את האבחון התעסוקתי לחיילים משוחררים מומלץ לבצע בסמוך לשחרור מצה"ל או לאחר השחרור מצה"ל בטרם חיפושי העבודה הראשונה. האבחון עצמו נעשה באמצעות מבחנים פסיכוטכניים ומבחני אישיות אשר נותנים מידע רב אודות כישורי החייל המשוחרר וכן תכונות האופי שלו אשר עשויות להתאים למקצוע שמתאים לו. כמו במהלך האבחון עצמו עובר החייל במרכזי הערכה של פילת מבחנים מעשיים ותאורטיים אשר עורכים כמעט יום שלם.

אבחון תעסוקתי באמצעות מבחנים פסיכוטכניים

אחד הכלים לאבחון תעסוקתי לחיילים משוחררים הוא דרך מבחנים פסיכוטכניים. באמצעות מבחנים פסיכוטכניים ניתן לקבל מידע רב לגבי כישורי החשיבה ויכולת מציאת הפתרונות של החייל המשוחרר למצבים שונים. המבחנים כוללים בעיות מתמטיות, בעיות זיכרון, בעיות תפיסה ומעקב אחר פריטים מסוימים ועוד. רוב המבחנים הפסיכוטכניים הם מבחנים אמריקאיים עם שאלות אמריקאיות הכוללות כמה תשובות אפשריות מהן בוחר החייל את התשובה המתאימה. באמצעות מבחנים פסיכוטכניים של פילת ובשילוב שיטות נוספות כמו מבחני אישיות, תחומי העניין של החייל, מבחני סימולציות ושיחות עם מומחה אשר נערכים במרכזי פילת במשך יום שלם, ניתן לאבחן את החייל המשוחרר ולהתאים לו מקצוע.

לאבחון תעסוקתי לחיילים משוחררים התקשרו עוד היום לפילת בטלפון 03-7679261 ותתחילו לעבוד מיד!